czwartek, 29 wrzesień 2022, 03:53

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Nielegalny hazard na szczecińskim Prawobrzeżu
Nielegalny hazard na szczecińskim Prawobrzeżu

Nielegalny hazard na szczecińskim Prawobrzeżu

środa, 09 marca 2022, 20:53 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Zachodniopomorska KAS zlikwidowała kolejny nielegalny punkt hazardowy w Szczecinie.
  • Zatrzymano komputery wykorzystywane do gier online oraz gotówkę.

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zlikwidowali kolejny nielegalny punkt hazardowy. Lokal ulokowany był w Szczecinie w dzielnicy Zdroje.

Pomimo wezwań drzwi nie zostały otwarte, dlatego konieczne było wyważenie drzwi wejściowych. Wewnątrz lokalu zastaliśmy cztery osoby – trzech Polaków i jednego obywatela Ukrainy. Wszystkie osoby zostały sprawdzone w policyjnych systemach informatycznych. Tym razem nie było wśród nich osób podejrzanych, czy poszukiwanych. Ich rola (gracz, czy organizator) w tym nielegalnym procederze zostanie ustalana w prowadzonym postępowaniu przygotowawczym.

W kontrolowanym lokalu zabezpieczono pięć komputerów, na których oferowano nielegalne gry hazardowe. Dla celów dowodowych zatrzymano również telefon komórkowy. W lokalu znaleziono również gotówkę w kwocie  615 zł, która została zabezpieczona na poczet należnych kar.

Przypominamy, że hazard polegający na udostępnianiu nielegalnych gier hazardowych jest w Polsce zakazany. Za tego typu działalność grożą wysokie kary finansowe – od 67197,6 zł do 26.879.997,6 zł albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach.  Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.4780.000 zł.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Nielegalny hazard na szczecińskim Prawobrzeżu Reviewed by on . Zachodniopomorska KAS zlikwidowała kolejny nielegalny punkt hazardowy w Szczecinie. Zatrzymano komputery wykorzystywane do gier online oraz gotówkę. Funkcjonari Zachodniopomorska KAS zlikwidowała kolejny nielegalny punkt hazardowy w Szczecinie. Zatrzymano komputery wykorzystywane do gier online oraz gotówkę. Funkcjonari Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top