czwartek, 29 wrzesień 2022, 03:31

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Nielegalny tytoń i alkohol w Połczynie Zdroju

Nielegalny tytoń i alkohol w Połczynie Zdroju

wtorek, 15 marca 2022, 21:13 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Przeszukanie na posesji w Połczynie Zdroju ujawniło nielegalny tytoń, papierosy i alkohol.
  • Wartość uszczuplenia należnego podatku to  ponad  15 tys. zł.

Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie na posesji w Połczynie Zdrój, w wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych  ujawnili wyroby bez polskich znaków akcyzy w łącznej ilości:

  • 8 kg tytoniu
  • 85.000 szt. papierosów
  • 11,7 litra alkoholu

Gdyby wykryte wyroby trafiły do sprzedaży, polscy podatnicy straciliby 15.386 zł. W czynnościach uczestniczyło łącznie 6 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie przy wsparciu 2 funkcjonariuszy KPP Świdwin. Ujawniony nielegalny tytoń, papierosy i alkohol zabezpieczony został przez funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy dalej prowadzić będą czynności procesowe.

Przypominamy, że nabywanie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie i przenoszenie nielegalnych wyrobów tytoniowych, a także pomaganie w ich zbyciu czy ukryciu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.

Maciej Koniuszewski

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Nielegalny tytoń i alkohol w Połczynie Zdroju Reviewed by on . Przeszukanie na posesji w Połczynie Zdroju ujawniło nielegalny tytoń, papierosy i alkohol. Wartość uszczuplenia należnego podatku to  ponad  15 tys. zł. Funkcjo Przeszukanie na posesji w Połczynie Zdroju ujawniło nielegalny tytoń, papierosy i alkohol. Wartość uszczuplenia należnego podatku to  ponad  15 tys. zł. Funkcjo Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top