czwartek, 30 listopad 2023, 08:07

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Nielegalne salony hazardowe zamknięte w Myśliborzu i Stargardzie
Nielegalne salony hazardowe zamknięte w Myśliborzu i Stargardzie

Nielegalne salony hazardowe zamknięte w Myśliborzu i Stargardzie

piątek, 18 marca 2022, 19:55 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Zachodniopomorska KAS zlikwidowała nielegalne salony gier w Myśliborzu i Stargardzie.
  • Zabezpieczono 16 komputerów oraz gotówkę w kwocie ok. 1.500, zł.
  • Zatrzymano jedną osobę poszukiwaną.

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zamknęła nielegalne salony gier hazardowych w Myśliborzu i Stargardzie. Po bezskutecznym wezwaniu do otwarcia zamkniętych drzwi, w obu przypadkach konieczne było siłowe wejście do lokalu.

Podczas przeszukania zabezpieczono po 8 komputerów, na których oferowano nielegalne gry hazardowe online. Funkcjonariusze zabezpieczyli też pieniądze w łącznej kwocie ok. 1.500,- zł.

Ponownie nasze działania pokazały, że miejsca nielegalnego hazardu to nie tylko gry hazardowe, ale też miejsca gdzie przebywają niebezpieczne osoby. W jednym z lokali ujawniono jedną osobę poszukiwaną. Przekazano ją do dyspozycji Policji. Funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie wspierali policjanci z KP w Myśliborzu i  KMP w Stargardzie.

Przypominamy, że hazard polegający na udostępnianiu nielegalnych gier hazardowych jest w Polsce zakazany. Za tego typu działalność grożą wysokie kary finansowe – od 67197,6 zł do 26.879.997,6 zł albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie tym kary łącznie.

Odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach.  Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.478.000 zł.

 

Maciej Koniuszewski

Izba Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Nielegalne salony hazardowe zamknięte w Myśliborzu i Stargardzie Reviewed by on . Zachodniopomorska KAS zlikwidowała nielegalne salony gier w Myśliborzu i Stargardzie. Zabezpieczono 16 komputerów oraz gotówkę w kwocie ok. 1.500, zł. Zatrzyman Zachodniopomorska KAS zlikwidowała nielegalne salony gier w Myśliborzu i Stargardzie. Zabezpieczono 16 komputerów oraz gotówkę w kwocie ok. 1.500, zł. Zatrzyman Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top