piątek, 2 czerwiec 2023, 21:40

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » Robotyka w międzyzdrojskiej bibliotece – finał warsztatów ECDL e-Citizen i programowania LEGO SPIKE.
Robotyka w międzyzdrojskiej bibliotece – finał warsztatów ECDL e-Citizen i programowania LEGO SPIKE.

Robotyka w międzyzdrojskiej bibliotece – finał warsztatów ECDL e-Citizen i programowania LEGO SPIKE.

wtorek, 22 marca 2022, 19:55 Kategoria: edukacja, Gmina Międzyzdroje, społeczeństwo

21 marca 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się ostatnie  warsztaty dla młodzieży w ramach projektu Liga eSzkoła. Młodzi uczestnicy zajęć programowali roboty LEGO oraz e-Citizen ECDL w zakresie wykorzystania komputera i Internetu. Pierwsze zajęcia odbyły się w październiku 2021 r. Brały w nich udział dzieci powyżej 10 roku życia. Uczestnicy budowali różnorakie roboty, które sprawnie poruszały się po macie przejazdowej.

Nigdy nie brakowało im wyobraźni i kreatywności, dlatego nasi konstruktorzy stale ulepszali je i udoskonalali. Aczkolwiek, podczas warsztatów nie byliśmy tylko budowlańcami. Rozmawialiśmy o kompetencjach cyfrowych, nowoczesnych technologiach komputerowych, tak aby być na bieżąco np.z nowoczesnymi trendami oraz by pozyskać informacje związane (być może) z wykonywaną pracą zawodową w przyszłości. W czasie zajęć uczestnicy mogli dowiedzieć się także czym jest prawo autorskie czy własność intelektualna. Nie mogło zabraknąć informacji o zagrożeniach płynących z Internetu, źródłach ich pochodzenia i o sposobach przeciwdziałania.

Jak zawsze, naszym budowniczym służył pomocą specjalny program komputerowy LEGO SPIKE. Czas z robotyką młodzi konstruktorzy spędzili kreatywnie i z zainteresowaniem.Na zakończenie projektu młodzi uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy wszystkim serdecznie za miło spędzony czas a także Adamowi Ambroziakowi, z ramienia projektu, który służył pomocą w czasie warsztatów. Spotkania z robotyką w naszej bibliotece będą kontynuowane – więcej informacji podamy wkrótce. Zapraszamy!

Projekt Liga eSzkoła NUTS 3 był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”.

 

Robotyka w międzyzdrojskiej bibliotece – finał warsztatów ECDL e-Citizen i programowania LEGO SPIKE. Reviewed by on . 21 marca 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się ostatnie  warsztaty dla młodzieży w ramach projektu Liga eSzkoła. Młodzi uczestni 21 marca 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się ostatnie  warsztaty dla młodzieży w ramach projektu Liga eSzkoła. Młodzi uczestni Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top