czwartek, 1 czerwiec 2023, 11:03

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Marihuana w drewnianych klockach

Marihuana w drewnianych klockach

środa, 20 kwietnia 2022, 22:15 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Marihuana zamiast ubrań w przesyłce skontrolowanej przez zachodniopomorską KAS.
  • Narkotyki ukryto się w 8 drewnianych klockach.
  • Paczka nadana w Pruszkowie miała dotrzeć do odbiorcy w Irlandii Północnej.

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) pełniący służbę w Oddziale Celnym przy Poczcie Polskiej skontrolowali przesyłkę wysłaną do odbiorcy w Irlandii Północnej. W przesyłce ujawniono osiem drewnianych klocków.

Ponieważ zawartość paczki nie zgadzała się z dołączoną deklaracją, z której wynikało, ze w przesyłce mają się znajdować ubrania, przesyłkę prześwietlono urządzeniem RTG. Zdjęcie pokazało, że wnętrze klocków wypełnione jest inną, niejednolitą substancją. Wewnątrz tych klocków umieszczono dużą ilość suszu roślinnego.

Po otwarciu kartonu funkcjonariusze wyczuli intensywny, charakterystyczny zapach, przypominający zapach konopny. Po otwarciu jednego z drewnianych elementów zauważono wydrążoną przestrzeń w której znajdował się pakunek owinięty folią i taśmą izolacyjną o wadze 215 gramów.

Podobnie było z pozostałymi klockami, w których również ujawniono transparentne opakowania foliowe z zawartością suszu roślinnego o intensywnym zapachu przypominającym konopie. Łączna waga brutto suszu wyniosła 1769 gramów. Z każdego opakowania pierwotnego z zawartością suszu roślinnego wydzielono próbę o wadze 2 gramów, pobraną do potrzeb przeprowadzenia badań laboratoryjnych na analizę ilościową metodą HPLC i analizę jakościową w celu identyfikacji przez biegłego zabezpieczonej substancji.

Susz roślinny został przetestowany testem polowym do wykrywania THC w zawartej substancji organicznej. Wynik testu okazał się pozytywny. Zabezpieczono ślady i dowody przestępstwa m.in. zabezpieczono monitoring ze wszystkich kamer będących na zewnątrz budynku, w którym nadano przesyłkę.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

 

 

Marihuana w drewnianych klockach Reviewed by on . Marihuana zamiast ubrań w przesyłce skontrolowanej przez zachodniopomorską KAS. Narkotyki ukryto się w 8 drewnianych klockach. Paczka nadana w Pruszkowie miała Marihuana zamiast ubrań w przesyłce skontrolowanej przez zachodniopomorską KAS. Narkotyki ukryto się w 8 drewnianych klockach. Paczka nadana w Pruszkowie miała Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top