piątek, 9 czerwiec 2023, 00:23

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Nielegalny hazard zamknięty w Wielkanoc
Nielegalny hazard zamknięty w Wielkanoc

Nielegalny hazard zamknięty w Wielkanoc

czwartek, 21 kwietnia 2022, 16:11 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Zachodniopomorska KAS zamknęła nielegalny punkt hazardowy w centrum Szczecina.
  • Zatrzymaliśmy klasyczne automaty do gier.

W Wielkanoc nie laliśmy wody tylko zwalczaliśmy nielegalny hazard. Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie przeprowadzili kontrolę w lokalu usytuowanym w centrum Szczecina.

Na miejscu zabezpieczyliśmy sześć klasycznych automatów do gier hazardowych. W lokalu przebywały trzy osoby – potencjalni gracze, którzy zostali przesłuchani w charakterze świadków. Zabezpieczone automaty wraz z dokumentacją przekazano do dalszych czynności. Działania KAS wspierali policjanci.

Przypominamy, że hazard polegający na udostępnianiu nielegalnych gier hazardowych jest w Polsce zakazany. Za tego typu działalność grożą wysokie kary finansowe – od 67197,6 zł do 26.879.997,6 zł albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach.  Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.4780.000 zł.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Nielegalny hazard zamknięty w Wielkanoc Reviewed by on . Zachodniopomorska KAS zamknęła nielegalny punkt hazardowy w centrum Szczecina. Zatrzymaliśmy klasyczne automaty do gier. W Wielkanoc nie laliśmy wody tylko zwal Zachodniopomorska KAS zamknęła nielegalny punkt hazardowy w centrum Szczecina. Zatrzymaliśmy klasyczne automaty do gier. W Wielkanoc nie laliśmy wody tylko zwal Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top