czwartek, 8 czerwiec 2023, 23:58

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazard
Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazard

Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazard

wtorek, 26 kwietnia 2022, 20:41 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Zachodniopomorska KAS zamknęła nielegalny punkt hazardowy w Trzebiatowie.
  • Zatrzymaliśmy 7 komputerów wykorzystywanych do nielegalnych gier hazardowych.

Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie przeprowadzili kontrolę w lokalu usytuowanym w centrum Trzebiatowa. Lokal nie odbiegał od typowych „standardów” nielegalnych punktów hazardowych – oklejone ciemną folią okna, monitoring. Lokal był zamknięty i wpuszczał tylko „zweryfikowanych” przez obsługę graczy.

Na miejscu zabezpieczyliśmy siedem komputerów wykorzystywanych do nielegalnych gier hazardowych oraz dwa komputery sterujące grami. W lokalu przebywały trzy osoby – 2 Polaków i obywatelka Ukrainy. Wszyscy zostali przesłuchani w charakterze świadków. Zabezpieczone komputery będą teraz dowodem w sprawie o urządzanie nielegalnych gier hazardowych.

Przypominamy, że hazard polegający na udostępnianiu nielegalnych gier hazardowych jest w Polsce zakazany. Za tego typu działalność grożą wysokie kary finansowe – od 67197,6 zł do 26.879.997,6 zł albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach.  Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.4780.000 zł.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Trzebiatów – to kolejna miejscowość gdzie KAS zamknęła nielegalny hazard Reviewed by on . Zachodniopomorska KAS zamknęła nielegalny punkt hazardowy w Trzebiatowie. Zatrzymaliśmy 7 komputerów wykorzystywanych do nielegalnych gier hazardowych. Funkcjon Zachodniopomorska KAS zamknęła nielegalny punkt hazardowy w Trzebiatowie. Zatrzymaliśmy 7 komputerów wykorzystywanych do nielegalnych gier hazardowych. Funkcjon Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top