czwartek, 8 czerwiec 2023, 22:48

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Polsko-Ukraińskie warsztaty kulinarne w Wapnicy

Polsko-Ukraińskie warsztaty kulinarne w Wapnicy

czwartek, 28 kwietnia 2022, 15:19 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

26 kwietnia 2022 r. w świetlicy Wiklina w Wapnicy odbyły się  polsko-ukraińskie warsztaty kulinarne. W akcję włączyły się: Koło Gospodyń Wiejskich „Wiklina” w Wapnicy, OWES Szczecin, Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”,Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach.

Podczas warsztatów Natalia Radobenko pokazywała, a także udzielała wskazówek jak wykonywać tradycyjne ukraińskie pielmienie i warenyky. Najmłodsi chętnie piekli i ozdabiali pierniczki, kruche ciasteczka według świetnych przepisów Edyty Sałaty i Beaty Klawy. Nie zabrakło też zdrowych koktajli m.in. z ananasów, truskawek, szpinaku, bananów, malin, które pomagali zrobić członkowie Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina”. Wszyscy uczestnicy ze smakiem pałaszowali wykonane potrawy. Zapachy unoszące się w świetlicy, miła atmosfera sprzyjała długim rozmowom i integracji.

Warsztaty zostały sfinansowane przez Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej ze Szczecina oraz Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”. Dziękujemy wszystkim za udział i pomoc w organizacji warsztatów.

Bibliotekarze

Polsko-Ukraińskie warsztaty kulinarne w Wapnicy Reviewed by on . 26 kwietnia 2022 r. w świetlicy Wiklina w Wapnicy odbyły się  polsko-ukraińskie warsztaty kulinarne. W akcję włączyły się: Koło Gospodyń Wiejskich „Wiklina” w W 26 kwietnia 2022 r. w świetlicy Wiklina w Wapnicy odbyły się  polsko-ukraińskie warsztaty kulinarne. W akcję włączyły się: Koło Gospodyń Wiejskich „Wiklina” w W Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top