czwartek, 8 czerwiec 2023, 22:51

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Perfumy, buty i galanteria markowych firm – zamknięto magazyny z podrabianymi produktami
Perfumy, buty i galanteria markowych firm – zamknięto magazyny z podrabianymi produktami

Perfumy, buty i galanteria markowych firm – zamknięto magazyny z podrabianymi produktami

sobota, 07 maja 2022, 21:55 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • KAS wspólnie z Policją zamknęła 2 magazyny z podrabianymi produktami.
  • Wartość zabezpieczonych towarów wynosi prawie 1,2 mln zł.
  • Zgodnie z ustawą Prawo własności przemysłowej tego rodzaju praktyki mogą być uznane za przestępstwo karane nawet pozbawieniem wolności do 5 lat.

Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Łobzie zamknęli dwa magazyny z podrabianymi produktami znanych marek. Magazyny znajdowały się w wiosce powiatu łobeskiego. Funkcjonariusze znaleźli w nich ogromne ilości podrabianych perfum, butów i galanterii skórzanej topowych marek. Podczas przeszukania ujawniono i zabezpieczono podrobione towary różnych marek:

  • 408 par butów sportowych,
  • 358 szt. pasków do spodni,
  • 146 szt. zegarków,
  • 31.359 szt. perfum,
  • 20 opakowań do perfum.

Zabezpieczono też telefon komórkowy i odręczne zapiski. Podrabiane produkty niestety cieszą się dużą popularnością wśród nabywców. To z kolei stwarza doskonałą okazję oszustów, by wzbogacić się kosztem znanej marki. Ochronę interesów producentów oryginalnych towarów dają przepisy ustawy Prawo własności przemysłowej. Jednym z zadań Krajowej Administracji Skarbowej jest ujawnianie podrabianych produktów.

Odpowiedzialność karną za sprzedaż podróbek ponoszą nie tylko ci co je podrabiają, ale też sprzedawcy/pośrednicy. Za sprzedaż podróbek grozi nie tylko odpowiedzialność cywilna, ale i karna. Odpowiedzialność karna za sprzedaż podróbek w stosunku do wszystkich tych osób wiąże się z karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Surowsze kary przewidziano dla osoby, które z takiego przestępstwa uczyniły sobie stałe źródło dochodu albo popełniły je w odniesieniu do towaru o znacznej wartości. Wówczas grozi im kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 5 lat. dotyczy tylko umyślnego popełnienia czynu. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Łobzie.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Perfumy, buty i galanteria markowych firm – zamknięto magazyny z podrabianymi produktami Reviewed by on . KAS wspólnie z Policją zamknęła 2 magazyny z podrabianymi produktami. Wartość zabezpieczonych towarów wynosi prawie 1,2 mln zł. Zgodnie z ustawą Prawo własności KAS wspólnie z Policją zamknęła 2 magazyny z podrabianymi produktami. Wartość zabezpieczonych towarów wynosi prawie 1,2 mln zł. Zgodnie z ustawą Prawo własności Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top