niedziela, 4 czerwiec 2023, 06:00

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » V edycja Kamieńskiego Dyktanda
V edycja Kamieńskiego Dyktanda

V edycja Kamieńskiego Dyktanda

sobota, 07 maja 2022, 21:40 Kategoria: edukacja, Gmina Kamień Pomorski, POWIAT, społeczeństwo

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim, po wielu miesiącach pandemii, ponownie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w V edycji Kamieńskiego Dyktanda. Celem tego wydarzenia jest promocja kultury języka polskiego. Zadaniem uczestników będzie napisanie podyktowanego tekstu z jak najmniejszą liczbą błędów ortograficznych i interpunkcyjnych.
Uczestnicy będą podzieleni na grupy wiekowe: uczniowie z klas V – VI szkół podstawowych, następna grupa to uczniowie klas VII-VIII, kolejna grupa to uczniowie szkół średnich. Wszyscy będą ubiegać się o miejsca: I, II, III.

Szczególnie zapraszamy dorosłych, którzy na co dzień nie mają do czynienia z ortografią. Oni zawalczą o tytuł Kamieńskiego Mistrza Ortografii. Dyktando odbędzie się we wtorek 10 maja 2022 r. O godzinie 9:00 dyktando napisze grupa najmłodszych uczestników, o godzinie 11:00 następna grupa, czyli uczniowie klas VII-VIII. O godzinie 12.45 zacznie pisać dyktando młodzież szkół średnich, a o godzinie 17:00 dorośli.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w ortograficznych zmaganiach. Oprócz zaszczytnego tytułu Mistrza Ortografii na zwycięzców oczekują nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Kamienia Pomorskiego. Dodatkowe informacje : Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim ul. Wolińska 9, tel. 91 38 20 541, e-mail : pimbpkamien@wp.pl
Organizator nie wymaga wcześniejszych zapisów do grupy dla dorosłych.

Serdecznie zapraszamy!

V edycja Kamieńskiego Dyktanda Reviewed by on . Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim, po wielu miesiącach pandemii, ponownie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w V edycji Kamieńs Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim, po wielu miesiącach pandemii, ponownie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w V edycji Kamieńs Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top