czwartek, 1 czerwiec 2023, 11:06

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Kamieński Dzień Zwycięstwa – 77. rocznica zakończenia II wojny światowej
Kamieński Dzień Zwycięstwa – 77. rocznica zakończenia II wojny światowej

Kamieński Dzień Zwycięstwa – 77. rocznica zakończenia II wojny światowej

niedziela, 08 maja 2022, 21:00 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, historia, społeczeństwo

8 maja mija 77. rocznica zakończenia strasznej i bezsensownej II wojny światowej, która rozpoczęła się 1 września 1939 strzałami z dział niemieckiego pancernika „Schleswig – Holstein” na polską placówkę na gdańskim Westerplatte. I ten dzień jest dla nas wszystkich powojennych pokoleń, bardzo ważnym dniem w naszej najnowszej historii, Dniem Zwycięstwa, który z pietyzmem powinniśmy szanować, i cenić. Właśnie wtedy, w nocy z 8 na 9 maja 1945 r. hitlerowskie Niemcy podpisały ostateczną bezwarunkową kapitulację, która to zamknęła tragiczną i zatrważającą kartę w historii świata. Co prawda wojna trwała jeszcze na Dalekim Wschodzie, gdzie dopiero 2 września Japonia, będąca w układzie z Niemcami, złożyła kapitulację.

Dziś uroczyste obchody zakończenia II wojny światowej rozpoczęły się mszą świętą w intencji ojczyzny w katedrze kamieńskiej. Uczestniczyli w niej, oprócz pocztów sztandarowych, przedstawiciele władz samorządowych i mundurowych. Po raz kolejny nie zabrakło także starszych mieszkańców naszego miasta i regionu.

Końcowym akcentem uroczystości było złożenie wiązanek i kwiatów pod pomnikiem na cmentarzu wojennym w Kamieniu Pomorskim.

Kamieński Dzień Zwycięstwa – 77. rocznica zakończenia II wojny światowej Reviewed by on . 8 maja mija 77. rocznica zakończenia strasznej i bezsensownej II wojny światowej, która rozpoczęła się 1 września 1939 strzałami z dział niemieckiego pancernika 8 maja mija 77. rocznica zakończenia strasznej i bezsensownej II wojny światowej, która rozpoczęła się 1 września 1939 strzałami z dział niemieckiego pancernika Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top