niedziela, 4 czerwiec 2023, 05:39

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » Noc Muzeów 2022 w Kamieniu Pomorskim
Noc Muzeów 2022 w Kamieniu Pomorskim

Noc Muzeów 2022 w Kamieniu Pomorskim

środa, 11 maja 2022, 18:04 Kategoria: edukacja, Gmina Kamień Pomorski, historia, kultura i sztuka, społeczeństwo

Po dwóch latach przerwy związanej z pandemią koronawirusa Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej oraz Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim zapraszają na Noc Muzeów, która odbędzie się w naszym mieście w tę sobotę, 14 bm., już po raz dziesiąty. Obie placówki będą otwarte dla zwiedzających w godzinach 19.00 – 24.00, a wstęp do nich będzie bezpłatny.

Muzeum Kamieni zaprasza do czarodziejskiej baszty pełnej niesamowitych skarbów ziemi. Na sześciu poziomach XIV-wiecznej wieży spotka Państwa wyjątkowa przygoda. Minerały, skamieniałości, meteoryty, niezwykłości i magia kamieni. O 20.30 Tomasz Andrzejewski przeniesie Państwa w świat minerałów i alchemii. O zachodzie słońca, nocą… widok z tarasów baszty będzie magiczny. Gwarantujemy.

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej zaprasza do swych siedzib – przy ul. Adama Mickiewicza 34 i do dworu Kleista przy Placu Katedralnym 4, gdzie zobaczyć będzie można wystawy czasowe i stałe – w tym (po raz pierwszy w Noc Muzeów) otwartą w ubiegłym roku ekspozycję „Kamieński kondensator – dziedzictwo światowego odkrycia Ewalda Georga von Kleista”. W głównym budynku MHZK odbędą się krótkie prezentacje dotyczące przeszłości naszego miasta. O godz. 19.00 przeniesiemy się do Kamienia Pomorskiego z 1979 r. za sprawą programu dokumentalnego, z cyklu „Obiektyw”, ze zbiorów archiwum szczecińskiego oddziału Telewizji Polskiej. Godzinę później, o 20.00 pokażemy widoki Kamienia Pomorskiego z lotu ptaka na pocztówkach i fotografiach ze zbiorów MHZK. O 21.00 w dworze Kleista poznamy historię tego zabytkowego budynku i jego najsłynniejszego mieszkańca – Ewalda Georga von Kleista, odkrywcy zasady działania kondensatora elektrycznego. O 22.00 wrócimy do głównej siedziby MHZK na prezentację „Kamieński kondensator w dziejach elektryczności”, podczas której będzie można poczuć na sobie działanie ładunków elektrycznych. Godzinę później, o 23.00, zapoznamy się z najważniejszymi nabytkami naszego Muzeum z ostatnich dwóch lat.

Serdecznie zapraszamy!

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej i Muzeum Kamieni

 

Noc Muzeów 2022 w Kamieniu Pomorskim Reviewed by on . Po dwóch latach przerwy związanej z pandemią koronawirusa Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej oraz Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim zapraszają na Noc Muzeów, k Po dwóch latach przerwy związanej z pandemią koronawirusa Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej oraz Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim zapraszają na Noc Muzeów, k Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top