czwartek, 8 czerwiec 2023, 23:23

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Nielegalny hazard w Złocieńcu
Nielegalny hazard w Złocieńcu

Nielegalny hazard w Złocieńcu

czwartek, 12 maja 2022, 20:30 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Zachodniopomorska KAS zlikwidowała nielegalny punkt hazardowy w Złocieńcu.
  • Zatrzymano komputery wykorzystywane do gier online.

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zlikwidowali kolejny nielegalny punkt hazardowy. Lokal ulokowany był w Złocieńcu. Funkcjonariuszy KAS wspierali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim.

Lokal znajdował się w centrum miasta. Był tradycyjnie zamknięty dla osób postronnych. Miał zainstalowany monitoring, dlatego wpuszczano tylko znanych graczy. W kontrolowanym lokalu zabezpieczono 5 komputerów, na których oferowano nielegalne gry hazardowe, komputer sterujący grami, rejestrator monitoringu, router, telefon komórkowy oraz gotówkę w kwocie 220 zł i 5 EURO.W trakcie czynności zatrzymano dwie osoby – gracza i osobę prowadzącą lokal (Ukrainkę), które zostały przesłuchane na miejscu.

W czynnościach uczestniczyło 6 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie oraz 2 funkcjonariuszy policji. Przypominamy, że hazard polegający na udostępnianiu nielegalnych gier hazardowych jest w Polsce zakazany. Za tego typu działalność grożą wysokie kary finansowe – od 67197,6 zł do 26.879.997,6 zł albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie tym kary łącznie.

Odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach.  Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.4780.000 zł.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Nielegalny hazard w Złocieńcu Reviewed by on . Zachodniopomorska KAS zlikwidowała nielegalny punkt hazardowy w Złocieńcu. Zatrzymano komputery wykorzystywane do gier online. Funkcjonariusze zachodniopomorski Zachodniopomorska KAS zlikwidowała nielegalny punkt hazardowy w Złocieńcu. Zatrzymano komputery wykorzystywane do gier online. Funkcjonariusze zachodniopomorski Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top