czwartek, 1 grudzień 2022, 18:29

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » „Czytanie bajek nie musi być nudne”, czyli międzyzdrojska biblioteka w plenerze
„Czytanie bajek nie musi być nudne”, czyli międzyzdrojska biblioteka w plenerze

„Czytanie bajek nie musi być nudne”, czyli międzyzdrojska biblioteka w plenerze

poniedziałek, 16 maja 2022, 18:29 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

14 maja 2022 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zorganizowała inicjatywę czytelniczą pt. „Czytanie bajek nie musi być nudne!” w ramach międzyzdrojskiego Tygodnia Bibliotek 2022, która odbyła na promenadzie przed Informacją Turystyczną w Międzyzdrojach.

Na najmłodszych i ich rodziny czekało mnóstwo niespodzianek.Dzieci wraz z opiekunami wysłuchali fragmentów książki pt. „Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu” autorstwa Grzegorza Kasdepke oraz obejrzeli inscenizację przygotowaną przez bibliotekarzy. W rolę Kuby i Buby wcieliła się Anna Szymańska i Andżelika Gałecka z międzyzdrojskiej biblioteki. Nie zabrakło, oczywiście, tak bardzo lubianych przez dzieci warsztatów plastycznych. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać zakładki do książek oraz ozdobić pamiętniki, które zabrali ze sobą do domu.

Niespodzianką dla przybyłych gości były animacje prowadzone przez Lidię Marek i Magdalenę Wlazło z Koła Naukowego Animatorów Czasu Wolnego „Pasja” z Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego.Uczestnicy mogli zagrać w szachownicę, Twistera czy ułożyć klocki w grze zwanej „Wieża” oraz wziąć udział w gimnastyce tanecznej, podczas której dzieci mogły poskakać i powygłupiać się z bibliotekarzami, studentami i wolontariuszami. Największą frajdę sprawiły najmłodszym bańki, które przyciągnęły do zabawy także starsze dzieci oraz dorosłych.

Poza niespodziankami dla dzieci, bibliotekarze przygotowali również kiermasz dla czytelników, gdzie można było nabyć książki użytkowane i przekazane w darze przez czytelników. Bibliotekarze i wolontariusze rozdawali przybyłym gościom balony i cukierki krówki z logo biblioteki, by uczcić ten niezwykle ważny tydzień – TYDZIEŃ BIBLIOTEK.

Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie dr Lidii Marek, opiekunce Koła Animatorów Czasu Wolnego „Pasja”i wykładowczyni Uniwersytetu Szczecińskiego, Magdalenie Wlazło, studentce Animacji Kultury Uniwersytetu Szczecińskiego, Bogumile Popko oraz Jackowi Schabowskiemu. Podziękowania kierujemy do pracowników Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach i Działu Promocji Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach. Dziękujemy wszystkim przybyłym za udział w naszym festynie czytelniczym, mamy nadzieję, że pokazaliśmy Wam, że czytanie może sprawiać dużo radości.

Bibliotekarze

„Czytanie bajek nie musi być nudne”, czyli międzyzdrojska biblioteka w plenerze Reviewed by on . 14 maja 2022 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zorganizowała inicjatywę czytelniczą pt. „Czytanie bajek nie musi być nudne!” w ramach międzyzdroj 14 maja 2022 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zorganizowała inicjatywę czytelniczą pt. „Czytanie bajek nie musi być nudne!” w ramach międzyzdroj Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top