czwartek, 1 grudzień 2022, 19:04

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » „Zbrodnie bez ciał….”, czyli spotkanie z Dianą Brzezińską
„Zbrodnie bez ciał….”, czyli spotkanie z Dianą Brzezińską

„Zbrodnie bez ciał….”, czyli spotkanie z Dianą Brzezińską

niedziela, 22 maja 2022, 13:11 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

19 maja 2022 r. w ramach Tygodnia Bibliotek odbyło się spotkanie z pisarką kryminałów Dianą Brzezińską. Organizatorami byli Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach oraz Dyskusyjny Klub Książki. Moderatorkami wieczoru autorskiego były bibliotekarki, Anna Szymańska i Joanna Pałasz.

Na spotkaniu Diana Brzezińska powiedziała, że debiutowała dwa razy, pierwszy raz powieścią „Carpe diem” pod pseudonimem Diane Rose, a po kilku latach pod prawdziwym nazwiskiem książką „Będziesz moja”. Do tej pory wydała 8 książek, a jej najnowsza powieść „Nie odpuszczę” ukaże się już 1 czerwca 2022 r. Brzezińska nagrywa również podcasty, a z każdą kolejną powieścią szkoli swój warsztat i uczy się na błędach czytając wszystkie recenzje. Często się spóźnia, pisze w wolnych chwilach, ale terminy narzucone jej przez wydawnictwo są dla niej święte.

Diana Brzezińska, z zawodu prawniczka, porzuciła kancelarię prawną na rzecz pisania książek oraz pracy w Katedrze Studiów nad Bezpieczeństwem Instytutu Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Szczecińskiego. Uczy przyszłych policjantów m.in. na co mają zwracać uwagę przy „potencjalnych” samobójstwach, które później okazują się morderstwami. Autorka przyznała, że jest także w trakcie pisania pracy doktorskiej na temat zabójstw, w których ofiary chciały popełnić samobójstwo. Pisarka pochodzi z Polic, a obecnie mieszka w Szczecinie. Akcje jej powieści toczą się w tych miastach, ponieważ łatwiej jej się pisze znając teren.

Podczas spotkania padały pytania o współpracę z Dyrektorem Centrum Kryminalistyki i Medycyny Sądowej Andrzejem Gawlińskim i wspólnie napisaną książkę „Zbrodnie bez ciał. Jest ciało – jest zbrodnia, nie ma ciała – nie ma zbrodni?”. Nagrywając jeden z podcastów pisarka poprosiła swoje wydawnictwo o konsultacje z Gawlińskim, którego poznała podczas jednego ze szkoleń, które prowadził. Brzezińska wzbudziła w nim zainteresowanie i nawiązali współpracę. Dzięki temu powstała  publikacja „Zbrodnie bez ciał…”, która w 100 % opiera się na rzeczywistych aktach sądowych i nie zawiera grama fikcji. Mimo to jest napisana językiem przystępnym dla każdego laika. Pisarka powiedziała, że większość skutecznego ukrycia zwłok jest czystym przypadkiem.

Na zakończenie wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie, a autorka wpisywała dedykacje do książek.

Zapraszamy na kolejne spotkanie autorskie, które odbędzie się już 23 czerwca 2022 r. Tym razem naszym gościem będzie Joanna Jax.

Bibliotekarze

 

 

„Zbrodnie bez ciał….”, czyli spotkanie z Dianą Brzezińską Reviewed by on . 19 maja 2022 r. w ramach Tygodnia Bibliotek odbyło się spotkanie z pisarką kryminałów Dianą Brzezińską. Organizatorami byli Miejska Biblioteka Publiczna w Międz 19 maja 2022 r. w ramach Tygodnia Bibliotek odbyło się spotkanie z pisarką kryminałów Dianą Brzezińską. Organizatorami byli Miejska Biblioteka Publiczna w Międz Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top