sobota, 23 wrzesień 2023, 03:47

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Nielegalny hazard zamiast kantoru w Szczecinie
Nielegalny hazard zamiast kantoru w Szczecinie

Nielegalny hazard zamiast kantoru w Szczecinie

poniedziałek, 30 maja 2022, 19:24 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Kolejny nielegalny punkt hazardowy zamknięty przez KAS.
  • Zabezpieczyliśmy komputery wykorzystywane do gier oraz gotówkę.

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zlikwidowała kolejny nielegalny punkt hazardowy. Lokal ulokowany był w centrum Szczecina. Podejrzenia funkcjonariuszy celno-skarbowych, że w kantorze prowadzona jest inna działalność niż profesjonalna wymiana walut okazały się uzasadnione.

W kontrolowanym lokalu zabezpieczono dziewięć komputerów, na których oferowano nielegalne gry hazardowe. Dla celów dowodowych zatrzymano również dodatkowy monitor i modem. W lokalu znaleziono również gotówkę w kwocie  1.261 zł, która została zabezpieczona na poczet należnych kar. W czynnościach uczestniczyło ośmiu funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, których wspierał funkcjonariusz szczecińskiej Policji.

Przypominamy, że hazard polegający na udostępnianiu nielegalnych gier hazardowych jest w Polsce zakazany. Za tego typu działalność grożą wysokie kary finansowe – od 72.237,60 zł do 28.890.040 zł albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach.  Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.4780.000 zł.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Nielegalny hazard zamiast kantoru w Szczecinie Reviewed by on . Kolejny nielegalny punkt hazardowy zamknięty przez KAS. Zabezpieczyliśmy komputery wykorzystywane do gier oraz gotówkę. Zachodniopomorska Krajowa Administracja Kolejny nielegalny punkt hazardowy zamknięty przez KAS. Zabezpieczyliśmy komputery wykorzystywane do gier oraz gotówkę. Zachodniopomorska Krajowa Administracja Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top