środa, 22 marzec 2023, 00:35

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Pisanie z pasją – spotkanie z Joanną Jax w międzyzdrojskiej bibliotece

Pisanie z pasją – spotkanie z Joanną Jax w międzyzdrojskiej bibliotece

wtorek, 28 czerwca 2022, 23:30 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

23 czerwca 2022 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Joanną Jax w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

Joanna Jax to pseudonim literacki pochodzącej z Olsztyna Joanny Jakubczak. Pisarka zadebiutowała w 2014 roku książką pt. „Dziedzictwo von Becków”. Ponadto napisała XVI tomową sagę „Zemsta i przebaczenie”, cykle powieściowe „Duchy minionych lat”, „Zanim nadejdzie jutro”, „Prawda zapisana w popiołach” czy „Córka fałszerza”. Chęć zostania pisarką zrodziła się w jej głowie już w wieku 14 lat, kiedy przeczytała „Przeminęło z wiatrem” Margaret Mitchell, lecz pozostało to na długo tylko marzeniem.

Kilka lat temu za namową przyjaciółki postanowiła wydać pierwszą książkę. Przez wiele lat pracowała w korporacji, gdzie godziła pracę z pisaniem. Jednak przyszedł czas, kiedy postanowiła zdecydować co jest dla niej najważniejsze. Nie musiała się długo zastanawiać, bo od zawsze wiedziała, co jest jej największą pasją. Postanowiła bezgranicznie oddać się pisaniu. Joanna Jax opowiedziała przybyłym gościom jak przygotowuje się do pisania swoich książek. Z tego względu, że autorka specjalizuje się w sagach rodzinnych i powieściach historycznych, niekiedy musi bardzo wnikliwie zebrać niezbędne materiały. Mimo, iż nie jest z zawodu historykiem, jej wiedza jest olbrzymia.

W swoich książkach nie podaje suchych faktów historycznych, wnikliwie szuka ciekawych motywów, by zainteresować czytelników. Przybyli goście jednogłośnie uznali, że z książek Joanny Jax można uczyć się historii. Jej lekkość mówienia i przekazywania informacji powoduje, iż można słuchać pisarki godzinami. Słuchacze dowiedzieli się, że 13 lipca tego roku wyjdzie druga część sagi wołyńskiej pt. „Wojna”, na którą tak wielu czytelników czeka, a w przyszłym roku ukaże się całkiem nowa saga. Po spotkaniu można było zakupić książki naszego gościa. Nie zabrakło autografów oraz wspólnego zdjęcia z pisarką.

Pisanie z pasją – spotkanie z Joanną Jax w międzyzdrojskiej bibliotece Reviewed by on . 23 czerwca 2022 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Joanną Jax w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. 23 czerwca 2022 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Joanną Jax w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top