poniedziałek, 25 wrzesień 2023, 04:36

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Kolejne warsztaty w ramach projektu „Rodzina” do zadań specjalnych na międzyzdrojskiej promenadzie

Kolejne warsztaty w ramach projektu „Rodzina” do zadań specjalnych na międzyzdrojskiej promenadzie

wtorek, 19 lipca 2022, 15:30 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

We wtorek 19 lipca 2022 r. w ramach projektu „RODZINA” do zadań specjalnych odbyły się trzecie warsztaty plastyczno-ekologicznez cyklu „Upcykling jest trendy” zorganizowane przez Międzyzdrojskie Stowarzyszenie„Rodzina”  oraz  Miejską Bibliotekę Publiczną w Międzyzdrojach.

Istotą warsztatów było pokazanie znaczenia upcykilngu, czyli techniki, która ma na celu wykorzystanie materiałów wcześniej używanych, ażeby stworzyć coś zupełnie nowego i równie przydatnego.Dzieci wraz z opiekunami z dużą aprobatą podjęły się zadania, jakim było stworzenie przyborników na długopisy, pióra, ołówki itp. z rolek po papierze toaletowym. Wszyscy uczestnicy warsztatów mieli do dyspozycji materiały plastyczne: kolorowe wycinanki, naklejki, wstążki oraz niezliczoną ilość zestawów kreatywnych potrzebnych do stworzenia nietuzinkowych prac.

W warsztatach udział wzięły dzieci uczęszczające na półkolonie ze Szkoły Podstawowej nr 1  im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach,  mieszkańcy, a także turyści, którzy aktualnie przebywają na wczasach w kurorcie.

Dziękujemy naszej niezastąpionej wolontariuszce Krystynie Marzec z Koła Gospodyń Wiejskich „Wiklina” w Wapnicy za pomoc. Słowa podziękowania kierujemy także do Dyrektora i pracowników Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach za użyczenie stołów oraz krzeseł, pracowników Referatu Promocji, Kultury i Turystyki za udostępnienie miejsca przy Informacji Turystycznej.

Serdecznie zapraszamy26 lipca 2022 r. na ostatnie już warsztaty w godzinach 11:00-13:00 obok Informacji Turystycznej na promenadzie. W razie niepogody zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach przy ul. Norwida 15. Będziemy wykonywać organizery krawieckie i piaskowe mozaiki

Serdecznie zapraszamy wszystkich, małych i dużych miłośników rękodzieła oraz ekologii. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Materiały plastyczne zostały zakupione w ramach„Programu Społecznik 2022-2024”. Program został zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Pomysłodawcą projektu „Rodzina” do zadań specjalnych jest Andżelika Gałecka, Dyrektor międzyzdrojskiej biblioteki oraz członek Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina”.

@PomorzeZachodnie @PomorzeZachodnieNews #PomorzeZachodnie #ProgramSpołecznik #społecznik #KARR

Kolejne warsztaty w ramach projektu „Rodzina” do zadań specjalnych na międzyzdrojskiej promenadzie Reviewed by on . We wtorek 19 lipca 2022 r. w ramach projektu „RODZINA” do zadań specjalnych odbyły się trzecie warsztaty plastyczno-ekologicznez cyklu „Upcykling jest trendy” z We wtorek 19 lipca 2022 r. w ramach projektu „RODZINA” do zadań specjalnych odbyły się trzecie warsztaty plastyczno-ekologicznez cyklu „Upcykling jest trendy” z Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top