sobota, 23 wrzesień 2023, 04:05

Strona główna » przyroda » Wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach
Wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach

Wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach

wtorek, 19 lipca 2022, 14:41 Kategoria: przyroda, REGION, społeczeństwo
Na terenie nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, położonych na terenie woj. zachodniopomorskiego i lubuskiego,  odnotowujemy średni i duży stopień zagrożenia pożarowego, który wzrasta z każdą godziną.
Od początku roku do 19 lipca br. na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie wybuchło 229 pożary, na powierzchni 63,50 ha. Porównując ten okres do końca lipca 2021 roku jest to zdecydowany wzrost liczby pożarów  oraz objętej nimi powierzchni.  W zeszłym roku w dniu 23 lipca odnotowano 130 pożarów, na powierzchni 8,09 ha.
Prognozy pogody na najbliższe dni zakładają wysokie temperatury powietrza oraz niewielką ilość opadów. Takie warunki wydatnie wpływają na wzrost zagrożenia pożarowego.
To człowiek powoduje dziewięćdziesiąt procent wszystkich pożarów w lesie i tylko od naszego zachowania zależy bezpieczeństwo lasów, nasze i osób w naszym otoczeniu. Las nie obroni się sam… dlatego leśnicy apelują o zachowanie ostrożności podczas pobytu w lesie oraz przypominamy, iż w lesie i na terenach śródleśnych nie można rozpalać ognisk, grilli oraz palić papierosów. – mówi Maciej Lipka, specjalista do spraw ochrony przeciwpożarowej z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie.
Leśnicy apelują o zawiadamianie najbliższej jednostki straży pożarnej lub pracowników Służby Leśnej o zauważonych pożarach lasu lub pożarach bezpośrednio im zagrażającym.
Aktualne zagrożenie pożarowe lasu można sprawdzić na stronie internetowej: http://bazapozarow.ibles.pl/zagrozenie/

 
Wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach Reviewed by on . Na terenie nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, położonych na terenie woj. zachodniopomorskiego i lubuskiego,  odnotowujemy średni i Na terenie nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, położonych na terenie woj. zachodniopomorskiego i lubuskiego,  odnotowujemy średni i Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top