sobota, 23 wrzesień 2023, 02:43

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Ostatnie warsztaty plastyczne w ramach projektu „Rodzina” do zadań specjalnych na międzyzdrojskiej promenadzie
Ostatnie warsztaty plastyczne w ramach projektu „Rodzina” do zadań specjalnych na międzyzdrojskiej promenadzie

Ostatnie warsztaty plastyczne w ramach projektu „Rodzina” do zadań specjalnych na międzyzdrojskiej promenadzie

środa, 27 lipca 2022, 20:10 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

We wtorek 26 lipca 2022 r. w ramach projektu „RODZINA” do zadań specjalnych odbyły się ostatnie warsztaty plastyczno-ekologicznez cyklu „Upcykling jest trendy” zorganizowane przez Międzyzdrojskie Stowarzyszenie„Rodzina”  oraz  Miejską Bibliotekę Publiczną w Międzyzdrojach.

Istotą warsztatów było pokazanie znaczenia upcykilngu, czyli techniki, która ma na celu wykorzystanie materiałów wcześniej używanych, ażeby stworzyć coś zupełnie nowego i równie przydatnego. Dzieci wraz z opiekunami z dużą aprobatą podjęły się zadania, jakim było stworzenie piaskowych mozaik. Wszyscy uczestnicy warsztatów mieli do dyspozycji materiały plastyczne: sól, słoiki, wstążki, sznurki, muszelki oraz niezliczoną ilość zestawów kreatywnych potrzebnych do stworzenia nietuzinkowych prac.

W warsztatach udział wzięły dzieci uczęszczające na półkolonie ze Szkoły Podstawowej nr 1  im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach,  mieszkańcy, a także turyści, którzy aktualnie przebywają na wczasach w kurorcie.

Słowa podziękowania kierujemy do Dyrektora i pracowników Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach za użyczenie stołów oraz krzeseł, pracowników Referatu Promocji, Kultury i Turystyki za udostępnienie miejsca przy Informacji Turystycznej.

Ale to jeszcze nie koniec! 10 września 2022 r. o godz. 12.00 zapraszamy do międzyzdrojskiej biblioteki na akcję „Szafing-szafy melodia”, czyli na bezgotówkową wymianę odzieży. Wystarczy zabrać ze sobą kilka niepotrzebnych ubrań (czystych,  niezniszczonych) i wymienić je na lepszy model (więcej informacji podamy wkrótce). A już teraz w naszej wypożyczalni dostępne są książki w języku ukraińskim dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy!

 

Materiały plastyczne zostały zakupione w ramach „Programu Społecznik 2022-2024”. Program został zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Pomysłodawcą projektu „Rodzina” do zadań specjalnych jest Andżelika Gałecka, Dyrektor międzyzdrojskiej biblioteki oraz członek Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina”.

@PomorzeZachodnie @PomorzeZachodnieNews #PomorzeZachodnie #ProgramSpołecznik #społecznik #KARR

Ostatnie warsztaty plastyczne w ramach projektu „Rodzina” do zadań specjalnych na międzyzdrojskiej promenadzie Reviewed by on . We wtorek 26 lipca 2022 r. w ramach projektu „RODZINA” do zadań specjalnych odbyły się ostatnie warsztaty plastyczno-ekologicznez cyklu „Upcykling jest trendy” We wtorek 26 lipca 2022 r. w ramach projektu „RODZINA” do zadań specjalnych odbyły się ostatnie warsztaty plastyczno-ekologicznez cyklu „Upcykling jest trendy” Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top