niedziela, 1 październik 2023, 17:30

Strona główna » przyroda » Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego na terenie RDLP Szczecin
Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego na terenie RDLP Szczecin

Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego na terenie RDLP Szczecin

czwartek, 04 sierpnia 2022, 19:30 Kategoria: przyroda, REGION, społeczeństwo
Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie odnotowujemy najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Słoneczna pogoda, wysokie temperatury oraz brak opadów wpływają każdego dnia na wilgotność ściółki leśnej, co wprost przekłada się na możliwość powstania pożaru lasu.
W sierpniu wybuchło do dzisiaj 11 pożarów o powierzchni 0,67 ha. Od początku roku w lasach na terenie RDLP w Szczecinie odnotowano 266 pożarów na łącznej powierzchni 70 ha.
Leśnicy apelują o zachowanie ostrożności podczas pobytu w lesie oraz przypominają, że w lesie i na terenach śródleśnych nie można rozpalać ognisk, grilli oraz palić papierosów.
To człowiek powoduje dziewięćdziesiąt procent wszystkich pożarów w lesie i tylko od naszego zachowania zależy bezpieczeństwo lasów, nasze i osób w naszym otoczeniu. W przypadku pożaru należy niezwłocznie zawiadomić straż pożarną dzwoniąc pod numer 112.
Aktualne zagrożenie pożarowe lasu można sprawdzić na stronie internetowej: http://bazapozarow.ibles.pl/zagrozenie/
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie 
tel. +48 601 894 920
Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego na terenie RDLP Szczecin Reviewed by on . Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie odnotowujemy najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Słoneczna pogoda, wysokie temperatury oraz Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie odnotowujemy najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Słoneczna pogoda, wysokie temperatury oraz Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top