sobota, 23 wrzesień 2023, 03:26

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » KAS pomogła CBŚP w wykryciu przemytu narkotyków z Niderlandów
KAS pomogła CBŚP w wykryciu przemytu narkotyków z Niderlandów

KAS pomogła CBŚP w wykryciu przemytu narkotyków z Niderlandów

piątek, 19 sierpnia 2022, 07:49 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wspierała CBŚP w działaniach związanych z przemytem narkotyków.
  • Udaremniono przemyt 22 kg i 10 litrów narkotyków.
  • Kokaina, amfetamina i marihuana przyjechały z Niderlandów ukryte w skrytkach w samochodzie.

Policjanci z Zarządu w Białymstoku Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że przez granicę Polski z Niemcami planowany jest przemyt narkotyków z Niderlandów. Przygotowując się do działań, policjanci nawiązali współpracę z Zachodniopomorską i Lubuską Krajową Administracją Skarbową oraz Nadodrzańskim Oddziałem Straży Granicznej. Funkcjonariusze dokładnie zaplanowali, a następnie przeprowadzili akcję zatrzymania podejrzanego.

Kurier wpadł na przejściu granicznym w Świecku. Okazało się, że 46-latek jadąc citroenem berlingo z Niderlandów przemycił ponad 2 kg kokainy, 14 kg marihuany, ponad kilogram metamfetaminy, 10 litrów płynnej amfetaminy, ponad 3 kg amfetaminy w postaci sypkiej i 2 kg 3-CMC.

Funkcjonariusze ustalają gdzie miały trafić narkotyki, które były ukryte w schowkach pod wycieraczkami za przednimi siedzeniami auta oraz w bagażniku samochodu, w oponie koła zapasowego czy w specjalnej skrytce przewożonego fotela. W mieszkaniu zatrzymanego policjanci znaleźli również marihuanę, a także zgrzewarkę, wagę elektroniczną, różnej wielkości torebki z zapięciem strunowym, dwa 10-cio litrowe pojemniki z 95% kwasem siarkowym i 5 litrów 96% alkoholu etylowego. Wszystko zostało zabezpieczone i stanowi obecnie materiał dowodowy w sprawie.

W Prokuraturze Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymany 46-latek usłyszał zarzut wewnątrzwspólnotowego przemytu znacznych ilości narkotyków, za co grozić mu może kara pozbawienia wolności do 15 lat. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Sprawa jest rozwojowa.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

KAS pomogła CBŚP w wykryciu przemytu narkotyków z Niderlandów Reviewed by on . Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wspierała CBŚP w działaniach związanych z przemytem narkotyków. Udaremniono przemyt 22 kg i 10 litrów narkotyków. Kokaina, Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wspierała CBŚP w działaniach związanych z przemytem narkotyków. Udaremniono przemyt 22 kg i 10 litrów narkotyków. Kokaina, Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top