piątek, 1 grudzień 2023, 02:02

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Narodowe czytanie w Kamieniu Pomorskim
Narodowe czytanie w Kamieniu Pomorskim

Narodowe czytanie w Kamieniu Pomorskim

niedziela, 04 września 2022, 10:10 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, historia, kultura i sztuka, REGION

W sobotę, 3 września, na kamieńskiej Marinie, za sprawą Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamieniu Pomorskim, odbyła się kolejna, 11 już, edycja Narodowego Czytania.

Narodowe Czytanie to akcja zainicjowana przez Prezydenta RP w 2012 roku. Została zapoczątkowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

W tym roku czytaliśmy “Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.  Uczciliśmy  w ten sposób 200. rocznicę wydania ich w Wilnie w 1822 roku, a także obecny rok, który został przez Sejm uchwalony Rokiem Romantyzmu Polskiego. Osoby znane z przestrzeni publicznej przeczytały 10 utworów. Usłyszeliśmy te najbardziej znane, m.in.: Romantyczność, Lilije, Świteź, Świteziankę, To lubię. Ostatni utwór, Pani Twardowska, został przeczytany przez ochotniczkę z publiczności.  Okazało się, że wiele zgromadzonych osób, aby posłuchać czytających, znało na pamięć niektóre ballady. Słychać było cichutkie recytacje.

Dopisała nam przepiękna pogoda. Był to mile spędzony czas.

Z tego miejsca jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w akcji. Dziękujemy pracownikom Mariny i Kamieńskiego Domu Kultury za wszelką pomoc przy organizacji wydarzenia.

Zapraszamy do udziału w następnej edycji Narodowego Czytania.

Narodowe czytanie w Kamieniu Pomorskim Reviewed by on . W sobotę, 3 września, na kamieńskiej Marinie, za sprawą Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamieniu Pomorskim, odbyła się kolejna, 11 już, edycja Na W sobotę, 3 września, na kamieńskiej Marinie, za sprawą Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamieniu Pomorskim, odbyła się kolejna, 11 już, edycja Na Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top