środa, 1 luty 2023, 13:08

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Nielegalny hazard w Trzebiatowie
Nielegalny hazard w Trzebiatowie

Nielegalny hazard w Trzebiatowie

piątek, 16 września 2022, 18:41 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Kolejny nielegalny punkt hazardowy zamknięty przez KAS.
  • Zabezpieczyliśmy komputery wykorzystywane do gier oraz gotówkę.
  • Funkcjonariuszy zachodniopomorskiej KAS wspierali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach.

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zlikwidowała kolejny nielegalny punkt hazardowy. Nieoznakowany lokal znajdował się w centrum Trzebiatowa w pobliżu Straży Pożarnej.

Wewnątrz pomieszczenia zastaliśmy trzech graczy i kobietę obsługującą punkt, obywatelkę Ukrainy, która została przesłuchana. Policjanci sprawdzili czy osoby znajdujące się w lokalu posiadają niebezpieczne przedmioty  i zabezpieczyli lokal.

W przeszukanym lokalu zabezpieczyliśmy osiem komputerów, na których oferowano nielegalne gry hazardowe. Dla celów dowodowych zatrzymaliśmy również monitoring, router oraz  telefon komórkowy. W lokalu znaleziono również gotówkę w kwocie 985 zł, która została zabezpieczona na poczet należnych kar. Funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, których wspierali funkcjonariusze gryfickiej Policji.

Urządzanie i prowadzenie gier hazardowych bez zezwolenia lub koncesji jest przestępstwem, za które grozi jej teraz wysoka kara finansowa, kara pozbawienia wolności albo obie kary łącznie. Maksymalna kara finansowa może wynosić nawet 28.890.040 zł.

Przypominamy, że odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach.  Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.4780.000 zł.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Nielegalny hazard w Trzebiatowie Reviewed by on . Kolejny nielegalny punkt hazardowy zamknięty przez KAS. Zabezpieczyliśmy komputery wykorzystywane do gier oraz gotówkę. Funkcjonariuszy zachodniopomorskiej KAS Kolejny nielegalny punkt hazardowy zamknięty przez KAS. Zabezpieczyliśmy komputery wykorzystywane do gier oraz gotówkę. Funkcjonariuszy zachodniopomorskiej KAS Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top