środa, 1 luty 2023, 13:22

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Małoletni w nielegalnym punkcie hazardowym w Goleniowie

Małoletni w nielegalnym punkcie hazardowym w Goleniowie

środa, 21 września 2022, 21:10 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Kolejny nielegalny punkt hazardowy zamknięty przez KAS.
  • Zabezpieczyliśmy komputery i automaty do gier  oraz gotówkę.
  • Urządzanie i prowadzenie gier hazardowych bez zezwolenia lub koncesji jest przestępstwem.

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zlikwidowała kolejny nielegalny punkt hazardowy. Nieoznakowany lokal, w centrum Goleniowa nie posiadał monitoringu na zewnątrz. Tym razem na wezwanie funkcjonariuszy do otwarcia zamkniętych drzwi polecenie wykonano.

Wewnątrz pomieszczenia zastaliśmy pięć osób (2 obywateli Polski i 3 obywateli Ukrainy). Jedna z tych osób (obywatel Ukrainy) to nieletni chłopiec, dziecko osoby prowadzącej ten nielegalny punkt hazardowy. Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego sprawdzili czy osoby znajdujące się w lokalu posiadają niebezpieczne i zabezpieczyli lokal.  Współpracujący z nami policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie sprawdzili zastane wewnątrz osoby w bazach osób poszukiwanych.

W przeszukanym lokalu zabezpieczyliśmy pięć komputerów, pięć dodatkowych monitorów na których oferowano nielegalne gry hazardowe, trzy klasyczne automaty do gier. Dla celów dowodowych zatrzymaliśmy również router oraz  dwa telefony komórkowe. W lokalu znaleziono również gotówkę w kwocie 2142 zł, która została zabezpieczona na poczet należnych kar.

Urządzanie i prowadzenie gier hazardowych bez zezwolenia lub koncesji jest przestępstwem, za które grozi jej teraz wysoka kara finansowa, kara pozbawienia wolności albo obie kary łącznie. Maksymalna kara finansowa może wynosić nawet 28.890.040 zł.

Przypominamy, że odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach.  Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.4780.000 zł.

Hazard jest szczególnie niebezpieczny dla młodych ludzi ponieważ są bardziej podatne na uzależnienie od hazardu. Dlatego miejsca, w których urządzane są gry hazardowe nie są przeznaczone dla niepełnoletnich osób. Uzależnienie takie jest chorobą, której skutki dotykają nie tylko graczy, ale także ich rodziny i najbliższych.

Aby uświadamiać młodych ludzi o konsekwencjach nielegalnego hazardu, uzależnieniu od niego, do młodzieży klas 7 i 8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych kierujemy akcję edukacyjną „Hazard? Nie daj się wciągnąć! Pracownicy i funkcjonariusze KAS bezpłatnie przeprowadzą lekcje we wszystkich szkołach, które zgłoszą taka chęć. Więcej informacji na stronie

https://www.gov.pl/web/kas/hazard-nie-daj-sie-wciagnac

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Małoletni w nielegalnym punkcie hazardowym w Goleniowie Reviewed by on . Kolejny nielegalny punkt hazardowy zamknięty przez KAS. Zabezpieczyliśmy komputery i automaty do gier  oraz gotówkę. Urządzanie i prowadzenie gier hazardowych b Kolejny nielegalny punkt hazardowy zamknięty przez KAS. Zabezpieczyliśmy komputery i automaty do gier  oraz gotówkę. Urządzanie i prowadzenie gier hazardowych b Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top