czwartek, 30 listopad 2023, 08:08

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » „Wikingowie bez tajemnic” – Noc Bibliotek w Miejskie Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach
„Wikingowie bez tajemnic” – Noc Bibliotek w Miejskie Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach

„Wikingowie bez tajemnic” – Noc Bibliotek w Miejskie Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach

poniedziałek, 03 października 2022, 18:08 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, historia, kultura i sztuka

Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach po raz pierwszy, już w nowej siedzibie biblioteki, wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem “ To się musi powieść”. Motywem przewodnim wieczoru byli wikingowie i ich życie codzienne.

Spotkanie rozpoczęto od stworzenia regulaminu, który kreowaliśmy wspólnie z dziećmi, następnie wiking o przydomku „Ryk Niedźwiedzia” zabrał nas w podróż po świecie wikingów. Dzieci z dużym zaangażowaniem słuchały opowieści o jego przygodach, podbojach i czynnościach życia codziennego.

Pierwszym zadaniem jakie czekało na naszych uczestników było odgadnięcie nazw smoków zaszyfrowanych runami. Po zakończeniu zadania odbyły się lekcje pisma runicznego oraz pokaz wybijania mosiężnych i miedzianych monet, którymi posługiwali się wikingowie. Następnie na naszych gości czekała pyszna niespodzianka – pizza. Dodatkowo bibliotekarze przygotowali gorącą herbatę, soki oraz przekąski w postaci owoców.

Dzieci, mając do dyspozycji różne materiały, m.in.: filc, plastelinę, folie aluminiową, skrawki materiałów, sznurek, patyczki z róż czy włóczkę wykonały własne statki wikińskie, czyli drakkary. Najbardziej ekscytującą częścią wieczoru było poszukiwanie skarbów!

Uczestnicy z dużym zaangażowaniem podchodzili do wszystkich konkurencji. Poszukiwanie i rozwiązywanie zagadek przyniosło dzieciom wiele pozytywnych emocji. Tej nocy nie było przegranych – drużyna, której nie udało się odnaleźć skarbu otrzymała nagrody pocieszenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za niesamowity wieczór. Podziękowania kierujemy również do Pani Agnieszki Gawron – Kłosowskiej oraz Pana Andrzeja Kłosowskiego z Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie.

„Wikingowie bez tajemnic” – Noc Bibliotek w Miejskie Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach Reviewed by on . Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach po raz pierwszy, już w nowej siedzibie biblioteki, wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem “ Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach po raz pierwszy, już w nowej siedzibie biblioteki, wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem “ Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top