piątek, 2 czerwiec 2023, 20:58

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Jedynka pamięta o Papieżu
Jedynka pamięta o Papieżu

Jedynka pamięta o Papieżu

niedziela, 23 października 2022, 19:31 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, religia, społeczeństwo

W bieżącym roku Dzień Papieski pod hasłem BLASK PRAWDY obchodziliśmy w dzień wyboru Karola Wojtyły na papieża w niedzielę 16 października. Po latach pandemii i sanitarnych ograniczeń uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieniu Pomorskim postanowili uczcić ten epizod przygotowanym montażem słowno- muzycznym. Początkowo zainteresowanie występami było niewielkie, ale w miarę upływu czasu kolejni uczniowie wyrażali chęć udziału w przedstawieniu.

Najbardziej ucieszył mnie fakt, że pod koniec prób było więcej zainteresowanych niż mogło wziąć udział w przedsięwzięciu. Wreszcie 19 października  odbyło się pierwsze wystąpienie przed bardzo wymagającą publicznością czyli przedszkolakami z Przedszkola nr 1 i Przedszkola „W Dechę”. Przedszkolaki słuchały, klaskały i z zainteresowaniem obejrzały przygotowany pokaz. Kolejne przedstawienia dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 odbyły się 20 października.

Temperatura przed występami okazała się wysoka, gdyż zaproszonym gościem okazał się ksiądz proboszcz Dariusz Żarkowski, który opowiedział naszym uczniom o spotkaniach z Janem Pawłem II oraz przypomniał , że papież jest honorowym obywatelem Kamienia Pomorskiego. Wręczył również występującym uczniom obrazki ze Świętym Janem Pawłem II.

W piątek nasi uczniowie wystąpili przed Przedszkolem nr 2 i Przedszkolem Integracyjnym w Kamieniu Pomorskim. Występ w piątek przekroczył wszelkie oczekiwania, ponieważ nauczycielki i przedszkolaki dzięki występującym uczniom z klas VIII (przygotowują się do bierzmowania) zaczęli śpiewać, klaskać a nawet tańczyć na naszym przedstawieniu. WCIĄŻ PAMIĘTAMY OJCZE ŚWIĘTY- młodzież i dzieci zawsze z TOBĄ.

Grzegorz Czerwiński – SP1

 

Jedynka pamięta o Papieżu Reviewed by on . W bieżącym roku Dzień Papieski pod hasłem BLASK PRAWDY obchodziliśmy w dzień wyboru Karola Wojtyły na papieża w niedzielę 16 października. Po latach pandemii i W bieżącym roku Dzień Papieski pod hasłem BLASK PRAWDY obchodziliśmy w dzień wyboru Karola Wojtyły na papieża w niedzielę 16 października. Po latach pandemii i Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top