piątek, 2 czerwiec 2023, 21:17

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » II zajęcia w ramach projektu „Międzyzdrojska Biblioteka Przyszłości”
II zajęcia w ramach projektu „Międzyzdrojska Biblioteka Przyszłości”

II zajęcia w ramach projektu „Międzyzdrojska Biblioteka Przyszłości”

sobota, 29 października 2022, 19:12 Kategoria: edukacja, Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

26 października 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się drugie spotkanie w ramach projektu „Międzyzdrojska Biblioteka Przyszłości – szkolenia, warsztaty, zabawa z drukarkami 3D dla dzieci i młodzieży”.

W zajęciach brały udział uprzednio zgłoszone dzieci oraz pracownicy biblioteki. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego podsumowania poprzednich zajęć. Uczestnicy przypomnieli sobie kluczowe zagadnienia związane z drukarkami 3D. Dzieci  miały  okazję przyjrzeć się z bliska pracy drukarek 3D. Wcześniej wydrukowane elementy w kształcie kostki do gry, gwiazdy, figur do gry w szachy były tematem rozważań uczestników.

Dyskutowano o możliwościach drukarek. Omawiano aspekty, które pozwoliłyby uzyskać jak najlepsze wyniki drukowania zachowując jak najdłuższą żywotność urządzenia. Każdy z uczestników miał możliwość obserwować w jaki sposób zakłada się i usuwa filament. Dzieci bezpośrednio obserwowały proces tworzenia nowego projektu.

Podczas zajęć wspomniano o programach do tworzenia druku 3D. Realizacja projektu ”Międzyzdrojska Biblioteka Przyszłości – szkolenia, warsztaty, zabawa z drukarkami 3D dla dzieci i młodzieży” jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Programu Społecznik na lata 2022-2024” zainicjowanego przez Marszałka województwa Zachodniopomorskiego.

 

II zajęcia w ramach projektu „Międzyzdrojska Biblioteka Przyszłości” Reviewed by on . 26 października 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się drugie spotkanie w ramach projektu „Międzyzdrojska Biblioteka Przyszłości 26 października 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się drugie spotkanie w ramach projektu „Międzyzdrojska Biblioteka Przyszłości Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top