piątek, 9 czerwiec 2023, 01:06

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Kwesta na Cmentarzu Komunalnym w Kamieniu Pomorskim
Kwesta na Cmentarzu Komunalnym w Kamieniu Pomorskim

Kwesta na Cmentarzu Komunalnym w Kamieniu Pomorskim

poniedziałek, 31 października 2022, 21:42 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, historia, społeczeństwo

W Dzień Wszystkich Świętych Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej organizuje „Kwestę na Cmentarzu Komunalnym w Kamieniu Pomorskim”, która odbywa się na naszej nekropolii od 2015 r. W tym roku jej celem będzie przeprowadzenie drugiego etapu renowacji Kwatery Saperów Wojska Polskiego, którzy zginęli 20 czerwca 1945 r. podczas rozminowywania Ziemi Kamieńskiej. 1 listopada, w godzinach 10.00 – 15.00, będziemy z puszkami przy bramach na nasz cmentarz od strony ulic – Szczecińskiej i Cypriana Kamila Norwida.
Liczymy na Państwa wsparcie! Kwesta została zgłoszona do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, zarejestrowana pod numerem 2022/4672/OR oraz zamieszczona na portalu zbiórek publicznych.
W ubiegłym roku dzięki hojności naszych Darczyńców udało się zebrać 5100,12 zł. Suma ta umożliwiła przeprowadzenie pierwszego etapu renowacji kwatery żołnierzy 17. Batalionu Saperów, na który złożyło się odnowienie obelisku z tablicą pamiątkową oraz pierwszej mogiły. W ubiegłym roku, dzięki wsparciu trzech osób pozyskaliśmy także 2500 zł podczas zrzutki internetowej. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku kwota ta pozwoli na odnowienie drugiego saperskiego miejsca pochówku.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej

Kwesta na Cmentarzu Komunalnym w Kamieniu Pomorskim Reviewed by on . W Dzień Wszystkich Świętych Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej organizuje „Kwestę na Cmentarzu Komunalnym w Kamieniu Pomorskim”, która odbywa się na nasze W Dzień Wszystkich Świętych Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej organizuje „Kwestę na Cmentarzu Komunalnym w Kamieniu Pomorskim”, która odbywa się na nasze Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top