sobota, 2 grudzień 2023, 06:09

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Kwesta na kamieńskim cmentarzu zakończona
Kwesta na kamieńskim cmentarzu zakończona

Kwesta na kamieńskim cmentarzu zakończona

piątek, 04 listopada 2022, 18:48 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, historia, religia, społeczeństwo

W Dzień Wszystkich Świętych odbyła się kolejna „Kwesta na Cmentarzu Komunalnym w Kamieniu Pomorskim”, organizowana przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej od 2015 r. Kwesta została zgłoszona do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, zarejestrowana pod numerem 2022/4672/OR oraz zamieszczona na portalu zbiórek publicznych.


Dzięki ogromnej ofiarności i życzliwości osób odwiedzających we wtorek naszą nekropolię udało się zebrać kwotę 5 337,55 zł oraz 0,25 USD. Środki te zostaną przeznaczone na przeprowadzenie drugiego etapu konserwacji kwatery saperów Wojska Polskiego (znajdującej się na cmentarzu w Kamieniu Pomorskim), którzy zginęli 20 czerwca 1945 r. podczas rozminowywania Ziemi Kamieńskiej.


W tym miejscu dziękujemy naszym wolontariuszom, którzy zbierali datki – słuchaczom kamieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Państwu: Tadeuszowi Gruszczyńskiemu, Bożenie Koszycy, Henryce Kwiatkowskiej, Grażynie Paś, Arturowi Świebodzie i Marii Żur, a także Paniom – Barbarze Tracz-Chodarze, Barbarze Majcher oraz Annie Rogackiej. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy pod adresem wszystkich osób odwiedzających 1 listopada kamieński cmentarz za wsparcie naszej akcji.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej

Kwesta na kamieńskim cmentarzu zakończona Reviewed by on . W Dzień Wszystkich Świętych odbyła się kolejna „Kwesta na Cmentarzu Komunalnym w Kamieniu Pomorskim”, organizowana przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskie W Dzień Wszystkich Świętych odbyła się kolejna „Kwesta na Cmentarzu Komunalnym w Kamieniu Pomorskim”, organizowana przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskie Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top