sobota, 2 grudzień 2023, 06:08

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Rodzinne warsztaty robienia Kotylionów w międzyzdrojskiej bibliotece
Rodzinne warsztaty robienia Kotylionów w międzyzdrojskiej bibliotece

Rodzinne warsztaty robienia Kotylionów w międzyzdrojskiej bibliotece

piątek, 11 listopada 2022, 10:05 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

9 listopada 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się „Rodzinne warsztaty robienia Kotylionów”. Uczestnicy zajęć stworzyli piękne kokardy narodowe z białych i czerwonych wstążek oznaczające białego orła na czerwonym tle. Powstało wiele kotylionów, które dzieci i dorośli będą dumnie nosić podczas obchodów 11 listopada oraz obdarują nimi najbliższych. Warsztaty zostały zorganizowane dzięki współpracy biblioteki z Kołem Gospodyń Wiejskich „Wiklina” w Wapnicy, Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach oraz Międzyzdrojskim Stowarzyszeniem „Rodzina”.

Goście mieli także okazje stworzyć broszki oraz kwiatki w ramach „Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”, w której bierze udział Gmina Międzyzdroje. Co roku przez 19 pierwszych dni listopada Fundacja po DRUGIE we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w światowej kampanii. Rozgrywa się ona na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.

Wieczór był pełen niespodzianek – spontanicznie udało nam się stworzyć międzypokoleniowe warsztaty! Na zajęcia przybyły dzieci z rodzicami, jak i seniorzy, którzy zawsze służyli pomocą. Dodatkowo najmłodsi grali w gry planszowe, czytali bajki oraz uczyli się podstawowych zwrotów grzecznościowych języka migowego, którego instruktorem była Dyrektor Biblioteki, Andżelika Gałecka.

Widząc duże zainteresowanie planujemy zorganizować dla dzieci popołudnia z planszówkami oraz więcej warsztatów plastycznych! Więcej informacji podamy wkrótce. Przypominamy również, że pomarańczowe warsztaty plastyczne trwają do 19 listopada 2022 r. Zapraszamy więc wszystkich chętnych do międzyzdrojskiej biblioteki (Plac Ratuszowy 1) w godzinach otwarcia, by stworzyć własne pomarańczowe symbole kampanii. Gwarantujemy świetną zabawę w miłej atmosferze.

Część materiałów plastycznych na warsztaty w bibliotece zakupił Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2022 r. na działania profilaktyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane przy bibliotece w Międzyzdrojach.

Bibliotekarze

 

Rodzinne warsztaty robienia Kotylionów w międzyzdrojskiej bibliotece Reviewed by on . 9 listopada 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się „Rodzinne warsztaty robienia Kotylionów”. Uczestnicy zajęć stworzyli piękne ko 9 listopada 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się „Rodzinne warsztaty robienia Kotylionów”. Uczestnicy zajęć stworzyli piękne ko Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top