niedziela, 1 październik 2023, 17:43

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Gryf rozwala Spartę 4:1
Gryf rozwala Spartę 4:1

Gryf rozwala Spartę 4:1

niedziela, 13 listopada 2022, 20:55 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, sport

Na stadionie w Kamieniu Pomorskim  w sobotę spotkały się drużyny z czołówki tabeli. Każda z drużyn chciał dopisać sobie kolejne trzy punkty. A że kibiców przybyło na ten mecz wielu, więc każda z nich chciała wypaść jak najlepiej. 

Przed rozpoczęciem spotkania z głośnika popłynął  „Mazurek Dąbrowskiego”, co oczywiście związane było z obchodzonym niedawno Świętem Niepodległości.

Pierwsze minuty meczu to ataki przeprowadzane przez zawodników Sparty, jednak bez specjalnych wykończeń. Gospodarze jak to przystało na nich, także próbowali atakować bramkę przeciwnika, ale niestety brakowało precyzji. Wreszcie w 11 minucie po akcji sam na sam z golkiperem Gryfa Adamem Krzewickim, piłkę do siatki posłał Kamil Bogusz. I tym sposobem Spartanie objęli prowadzenie, ale niestety nie na długo. W cztery minuty później, tj. w 15 po sporym zamieszaniu na polu karnym piłkę przejął Jakub Nowacki, który celnym strzałem pokonał bramkarza gości Patryka Jurka. Dalsze minuty pierwszej połowy to wyrównana gra, bez specjalnych mocnych akcentów. Brak wykończeń poszczególnych akcji, i to zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Efektem takiego rytmu meczu stał się wynik do szatni 1:1

Druga odsłona meczu to już inna bardziej agresywna gra piłkarzy obydwu drużyn. Przeprowadzane akcje nabierały szybkiego tempa, ale brakowało tego ostatniego kopnięcia czy strzału. Jednak szybciej z niemocy strzeleckiej przebudzili się gospodarze, gdy w 63 minucie Kamil Lewandowski pokonał bramkarza Sparty. Prowadzenie to jakby bardziej uskrzydliło piłkarzy Gryfa, którzy zaczęli coraz częściej gościć na polu karnym przeciwnika. Wydawało się że goście są wstanie doprowadzić do remisu, ale wyśmienitym strzałem w 80 minucie popisał się Damian Karczmarski, podwyższając tym samym wynik spotkania.

Piłkarze z Gryfic nie kapitulując, próbowali jeszcze zmienić wynik ale było to dla nich chyba już za duże wyzwanie. Gdy wydawało się że wynik ten okaże się ostateczny, to w 87 minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Kamil Lewandowski, ustalając końcowy wynik na 4:1

Tak więc w tym dość ciekawym i zaciętym meczu Gryf Kamień Pomorski wzbogacił się o kolejne trzy punkty.

Składy:

Gryf Kamień Pomorski:

Krzewicki – Mucha, Nowacki, Karczmarski, Cieślik, Dobrowolski, Groński, Roszak, Wittbrodt ©, Lewandowski, Włodarek (Ratajczyk, Szwech – zmiany)

Sparta Gryfice:

Jurek – Zakrzewski, Szczupaczyński, Uzar, Bogusz, Lal, Gabryś ©, Cyburt, Orzechowski, Bartoszewicz, Skoczyński (Balkowski, Koziorowski – zmiany)

Obsada sędziowska :

Arbiter główny : Piotr Bieniek

Sędzia liniowy 1 : Bartosz Kramer

Sędzia liniowy 2 : Kamil Bernat

strzelcy bramek:

0:1 – Bogusz 10’

1:1 – Nowacki 15’

2:1 – Lewandowski 63’

3:1 – Karczmarski 80’

4:1 – Lewandowski 87’

Gryf rozwala Spartę 4:1 Reviewed by on . Na stadionie w Kamieniu Pomorskim  w sobotę spotkały się drużyny z czołówki tabeli. Każda z drużyn chciał dopisać sobie kolejne trzy punkty. A że kibiców przyby Na stadionie w Kamieniu Pomorskim  w sobotę spotkały się drużyny z czołówki tabeli. Każda z drużyn chciał dopisać sobie kolejne trzy punkty. A że kibiców przyby Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top