środa, 6 grudzień 2023, 18:38

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Nielegalny hazard w Gryfinie w warzywniaku „u Darka”
Nielegalny hazard w Gryfinie w warzywniaku „u Darka”

Nielegalny hazard w Gryfinie w warzywniaku „u Darka”

poniedziałek, 14 listopada 2022, 21:50 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Kolejny nielegalny punkt hazardowy zamknięty przez zachodniopomorską KAS.
  • Zabezpieczyliśmy automaty, komputery wykorzystywane do gier oraz gotówkę.
  • Zachodniopomorscy funkcjonariusze działali wspólnie z policjantami z Gryfina.

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zlikwidowała kolejny nielegalny punkt hazardowy. Lokal znajdował się w centrum Gryfina i teoretycznie funkcjonował jako sklep spożywczy. Funkcjonariusze celno-skarbowi wspierali działania policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie, którzy zostali wezwani na miejsce zgłoszonego włamania do sklepu.

W przeszukanym lokalu zabezpieczyliśmy cztery automaty do gier, osiem komputerów wykorzystywanych do oferowania nielegalnych gier online oraz stanowisko komputerowe obsługi. Dla celów dowodowych zatrzymaliśmy również telefon komórkowy. W lokalu znaleziono również gotówkę w kwocie 1480 zł, która została zabezpieczona na poczet należnych kar.

Urządzanie i prowadzenie gier hazardowych bez zezwolenia lub koncesji jest przestępstwem, za które grozi jej teraz wysoka kara finansowa, kara pozbawienia wolności albo obie kary łącznie. Maksymalna kara finansowa może wynosić nawet 28.895.040 zł.

Przypominamy, że odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach.  Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 12.039,60 zł do 4.815.084 zł.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Nielegalny hazard w Gryfinie w warzywniaku „u Darka” Reviewed by on . Kolejny nielegalny punkt hazardowy zamknięty przez zachodniopomorską KAS. Zabezpieczyliśmy automaty, komputery wykorzystywane do gier oraz gotówkę. Zachodniopom Kolejny nielegalny punkt hazardowy zamknięty przez zachodniopomorską KAS. Zabezpieczyliśmy automaty, komputery wykorzystywane do gier oraz gotówkę. Zachodniopom Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top