niedziela, 4 czerwiec 2023, 06:00

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Skradzione motocykle w busie wjeżdżającym z Niemiec
Skradzione motocykle w busie wjeżdżającym z Niemiec

Skradzione motocykle w busie wjeżdżającym z Niemiec

poniedziałek, 14 listopada 2022, 22:15 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) skontrolowała wjeżdżający do Polski samochód, w którym przewożono skradzione motocykle.
  • Dalsze postępowanie dotyczące skradzionych motocykli przejęła policja.

Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego pełniący służbę na przejściu granicznym w Kołbaskowie skontrolowali samochód przewożący dwa skradzione w Niemczech motocykle. Samochód marki Opel VIVARO na polskich numerach rejestracyjnych, który wjeżdżał do Polski, miał przyciemnione szyby, co miało nie wzbudzać podejrzeń. Z pojazdu wymontowano siedzenia, dzięki czemu wstawiono dwa motocykle.

Oględziny motorów pokazały, że zabezpieczenia na ich kołach zostały przecięte i wraz z motocyklami załadowane do transportu.Samochodem podróżowało dwóch mężczyzn, którzy nie mieli żadnych dokumentów dotyczących przewożonych motocykli. Funkcjonariusze powiadomili Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku o możliwości kradzieży ww. motocykli na terenie państw Unii.

Centrum potwierdziło, że zatrzymane motocykle zostały skradzione w Niemczech. Dalsze postępowanie przejęła policja, która zatrzymała mężczyzn, samochód i skradzione motocykle (marki Honda i Kawasaki).

 

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Skradzione motocykle w busie wjeżdżającym z Niemiec Reviewed by on . Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) skontrolowała wjeżdżający do Polski samochód, w którym przewożono skradzione motocykle. Dalsze postępowan Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) skontrolowała wjeżdżający do Polski samochód, w którym przewożono skradzione motocykle. Dalsze postępowan Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top