środa, 22 marzec 2023, 01:12

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Nielegalny hazard w Barlinku
Nielegalny hazard w Barlinku

Nielegalny hazard w Barlinku

piątek, 18 listopada 2022, 20:27 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Kolejny nielegalny punkt hazardowy zamknięty przez zachodniopomorską KAS.
  • Zabezpieczyliśmy komputery wykorzystywane do gier oraz gotówkę.
  • Zachodniopomorscy funkcjonariusze działali wspólnie z policjantami z Myśliborza.

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zlikwidowała kolejny nielegalny punkt hazardowy. Lokal znajdował się w Barlinku. Nieoznakowany lokal, w centrum Barlinka był monitorowany na zewnątrz budynku. Tym razem na wezwanie funkcjonariuszy do otwarcia zamkniętych drzwi polecenie wykonano.

Wewnątrz pomieszczenia zastaliśmy pięć osób (czterech obywateli Polski i jednego obywatela Ukrainy). Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego sprawdzili czy osoby znajdujące się w lokalu posiadają niebezpieczne i zabezpieczyli lokal.  Współpracujący z nami policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu sprawdzili zastane wewnątrz osoby w bazach osób poszukiwanych.

W przeszukanym lokalu zabezpieczyliśmy osiem komputerów wykorzystywanych do oferowania nielegalnych gier online oraz stanowisko komputerowe obsługi. Dla celów dowodowych zatrzymaliśmy również dwa telefony komórkowe oraz router. W lokalu znaleziono również gotówkę w kwocie 740 zł, która została zabezpieczona na poczet należnych kar. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu.

Urządzanie i prowadzenie gier hazardowych bez zezwolenia lub koncesji jest przestępstwem, za które grozi jej teraz wysoka kara finansowa, kara pozbawienia wolności albo obie kary łącznie. Maksymalna kara finansowa może wynosić nawet 28.895.040 zł.

Przypominamy, że odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach.  Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 12.039,60 zł do 4.815.084 zł.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Nielegalny hazard w Barlinku Reviewed by on . Kolejny nielegalny punkt hazardowy zamknięty przez zachodniopomorską KAS. Zabezpieczyliśmy komputery wykorzystywane do gier oraz gotówkę. Zachodniopomorscy funk Kolejny nielegalny punkt hazardowy zamknięty przez zachodniopomorską KAS. Zabezpieczyliśmy komputery wykorzystywane do gier oraz gotówkę. Zachodniopomorscy funk Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top