środa, 6 grudzień 2023, 19:29

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » (Nie)szczęśliwa pomyłka z Wólki Kosowskiej
(Nie)szczęśliwa pomyłka z Wólki Kosowskiej

(Nie)szczęśliwa pomyłka z Wólki Kosowskiej

piątek, 09 grudnia 2022, 19:09 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała 108 szt. podrabianych perfum.
  • Przesyłka kurierska omyłkowo trafiła do szczecińskiego oddziału celnego.

To nie był szczęśliwy dzień Mikołajkowy dla odbiorcy paczki, która trafiła do szczecińskiego Oddziału Celnego. Była to jedna z trzech przesyłek mylnie skierowanych do szczecińskiego Oddziału DPD. Nadana w Wólce Kosowskiej miała trafić do odbiorcy na Śląsk. Została skontrolowana jak pozostałe przesyłki i okazało się, że instynkt funkcjonariuszy ich nie zawiódł.

Prześwietlenie paczki skanerem Mobile SCAN pokazało, że znajdują się w niej opakowania z perfumami. Po jej otwarciu funkcjonariusze stwierdzili, że opakowania perfum nie wyglądają na oryginalne i zachodzi podejrzenie, że są to podrabiane perfumy znanej marki. W paczce znajdowało się 108 opakowań perfum, które zostały zatrzymane do wyjaśnienia tych wątpliwości.

W momencie zatrzymania produktów, co do których zachodzi podejrzenie, że są podrabiane zawiadamiamy właściciela znaku towarowego lub kancelarie prawne reprezentujące firmę. Jeśli właściciel znaku towarowego złoży wniosek o ściganie wszczynamy postępowanie wyjaśniające, które prowadzone jest pod nadzorem prokuratury. W ramach postępowania zadaniem naszym jest wykrycie sprawcy, który oznacza towary podrobionymi znakami oraz osoby, która usiłowała wprowadzić do obrotu towar podrobiony.

Osobie, która oznacza towary, które maja być wprowadzone do obrotu, podrobionym znakiem towarowym grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. W przypadku gdy sprawca uczynił sobie podrabianych rzeczy źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, sąd może orzec nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

(Nie)szczęśliwa pomyłka z Wólki Kosowskiej Reviewed by on . Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała 108 szt. podrabianych perfum. Przesyłka kurierska omyłkowo trafiła do szczecińskiego oddziału Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała 108 szt. podrabianych perfum. Przesyłka kurierska omyłkowo trafiła do szczecińskiego oddziału Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top