sobota, 23 wrzesień 2023, 03:12

Strona główna » REGION » Betlejemskie cuda – do Szkoła Podstawowej nr 1 w Kamieniu Pomorskim powróciły Jasełka
Betlejemskie cuda – do Szkoła Podstawowej nr 1 w Kamieniu Pomorskim powróciły Jasełka

Betlejemskie cuda – do Szkoła Podstawowej nr 1 w Kamieniu Pomorskim powróciły Jasełka

piątek, 23 grudnia 2022, 18:24 Kategoria: REGION, religia, społeczeństwo

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią aula oraz korytarze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieniu Pomorskim zapełniły się postaciami biblijnymi. Przez dziesięć lat właśnie do tej szkoły przyjeżdżały grupy teatralne z całego województwa aby przedstawić historię narodzin Jezusa Chrystusa.

W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie z wielkim zapałem przystąpili do realizacji przedstawienia pt. Betlejemskie cuda.

Po pokonaniu rozlicznych trudności na jakie napotykali młodzi artyści podczas prób w tygodniu poprzedzającym Boże Narodzenie grupa teatralna Magia Słowa wystąpiła przed bardzo wymagającą publicznością czyli przedszkolakami z Niepublicznego Przedszkola w Kamieniu Pomorski oraz Przedszkola nr 1 i nr 2.

Krzykliwe diabły, łagodne anioły, liczne zwierzęta z ogromnym wielbłądem sprawiły, że nasi młodzi widzowie obejrzeli przedstawienie bez zbędnego grymaszenia z ogromnym zaciekawieniem i zaangażowaniem polegającym na śpiewie kolęd.

Na koniec wizyty były pamiątkowe zdjęcia, które będą przypominały młodym widzom o pobycie w SP nr 1i kultywowaniu franciszkańskiej tradycji. Teatr uczy, rozwija i bawi a poza tym może być świetną alternatywą dla wszechobecnego w życiu młodego człowieka cyberświata.

Wdzięczny za zaangażowanie rodziców i uczniów oraz za wyrozumiałość i pomoc nauczycieli

 

tekst: Grzegorz Czerwiński
zdjęcia: Daniel Kowaliński

 

Betlejemskie cuda – do Szkoła Podstawowej nr 1 w Kamieniu Pomorskim powróciły Jasełka Reviewed by on . Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią aula oraz korytarze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieniu Pomorskim zapełniły się postaciami biblijnymi. Przez dziesię Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią aula oraz korytarze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieniu Pomorskim zapełniły się postaciami biblijnymi. Przez dziesię Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top