piątek, 9 czerwiec 2023, 01:03

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » Zajęcia z nauki płynnego czytania dla klas I – III w międzyzdrojskiej bibliotece
Zajęcia z nauki płynnego czytania dla klas I – III w międzyzdrojskiej bibliotece

Zajęcia z nauki płynnego czytania dla klas I – III w międzyzdrojskiej bibliotece

sobota, 07 stycznia 2023, 10:44 Kategoria: edukacja, Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach serdecznie zaprasza na cykliczne zajęcia z nauki płynnego czytania, które dedykowane są uczniom szkół podstawowych klas I-III.

Dla bibliotekarzy bardzo ważna jest edukacja czytelnicza dzieci. Jednym z jej elementów jest nauka czytania, która jest kluczową umiejętnością każdego młodego człowieka. Zauważyliśmy, że prowadzenie samych lekcji bibliotecznych nie wystarcza. Postanowiliśmy więc, wychodząc naprzeciw potrzebom naszych mieszkańców, zorganizować cykliczne zajęcia nauki płynnego czytania.

Tym sposobem pomożemy rodzicom i szkołom doskonalić umiejętności czytania oraz inicjować zainteresowania czytelnicze. Niestety w Polsce aktualny stan czytelnictwa jest na bardzo niskim poziomie w porównaniu do lat wcześniejszych. Mamy nadzieje, że uda nam się choć częściowo polepszyć ten wynik. Poza tym nie zapominajmy, że czytanie rozwija wyobraźnię, poszerza horyzonty, rozwija umiejętność wysławiania się, poszerza słownictwo i oczywiście sprawia przyjemność!

Warsztaty odbywać się będą w poniedziałki w godzinach 16.00-17.00 w dziale dziecięcym międzyzdrojskiej biblioteki (Plac Ratuszowy 1). Na pierwsze spotkanie zapraszamy już 9 stycznia 2023 r. Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje rezerwacja (maks. 10). Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Zajęcia z nauki płynnego czytania dla klas I – III w międzyzdrojskiej bibliotece Reviewed by on . Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach serdecznie zaprasza na cykliczne zajęcia z nauki płynnego czytania, które dedykowane są uczniom szkół podstawowych Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach serdecznie zaprasza na cykliczne zajęcia z nauki płynnego czytania, które dedykowane są uczniom szkół podstawowych Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top