sobota, 25 marzec 2023, 08:19

Strona główna » REGION » Pomagam.pl ponownie gra z WOŚP! Trwa oficjalna zbiórka na 31. Finał Orkiestry
Pomagam.pl ponownie gra z WOŚP! Trwa oficjalna zbiórka na 31. Finał Orkiestry

Pomagam.pl ponownie gra z WOŚP! Trwa oficjalna zbiórka na 31. Finał Orkiestry

niedziela, 29 stycznia 2023, 20:24 Kategoria: REGION, społeczeństwo, zdrowie

Już kolejny rok Pomagam.pl i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy łączą siły, by wspólnie walczyć o zdrowie! Trwa zbiórka na 31. Finał WOŚP – w tym roku chcemy wygrać z sepsą. Gramy dla małych i dużych!

Już 31. raz odbędzie się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wyjątkowo pieniądze nie są zbierane dla konkretnej grupy wiekowej pacjentów. Walczymy z sepsą, a ona dotyka małych i dużych. To właśnie dla nich Pomagam.pl i WOŚP łączą w tym roku siły!

Zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy oraz badanie lekooporności, aby dobrać najskuteczniejsze leki – oto cel zbliżającego się 31. Finału WOŚP. Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować – informuje WOŚP na stronie zbiórki.

Sepsa to nie jest bakteria. Sepsa to jest zespół objawów. Często niestety zbyt późna diagnoza prowadzi w dramatyczny i  szybki sposób do zgonu. Według Światowej Organizacji Zdrowia nawet co piąty zgon następuje w wyniku sepsy! Pora powiedzieć “nie” i postawić na odpowiedni sprzęt i diagnostykę.

Wczesne rozpoznanie jest kluczowe, walka z sepsą to walka z czasem. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń. Każda godzina to kolejne uratowane życie!

Ruszyła oficjalna zbiórka WOŚP i Pomagam.pl. Wspólnie możemy ratować życie! Razem możemy wygrać z sepsą już dziś! Dołącz do walki, wpłacając pieniądze bezpośrednio na zbiórkę na portalu Pomagam.pl.

Linki do zbiórki: https://pomagam.pl/wosp2023

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w trudnych chwilach, realizację projektów społecznych i kulturalnych. Od grudnia 2021 roku przy portalu działa Fundacja Pomagam.pl.

 

 

 

 

 

 

Pomagam.pl ponownie gra z WOŚP! Trwa oficjalna zbiórka na 31. Finał Orkiestry Reviewed by on . Już kolejny rok Pomagam.pl i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy łączą siły, by wspólnie walczyć o zdrowie! Trwa zbiórka na 31. Finał WOŚP - w tym roku chcemy w Już kolejny rok Pomagam.pl i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy łączą siły, by wspólnie walczyć o zdrowie! Trwa zbiórka na 31. Finał WOŚP - w tym roku chcemy w Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top