sobota, 25 marzec 2023, 08:25

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Trwa zbiórka Fundacji Pomagam.pl dla Polskiej Misji Medycznej
Pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Trwa zbiórka Fundacji Pomagam.pl dla Polskiej Misji Medycznej

Pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Trwa zbiórka Fundacji Pomagam.pl dla Polskiej Misji Medycznej

wtorek, 07 lutego 2023, 20:25 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION, społeczeństwo, zdrowie

Wczoraj w południe świat obiegły dramatyczne informacje o potężnym trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii! Z godziny na godzinę rośnie bilans ofiar. Wiele osób wciąż uwięzionych jest pod gruzami zawalonych budynków. Trwa zbiórka na portalu Pomagam.pl. Wszystkie środki trafią do Polskiej Misji Medycznej, która niesie pomoc humanitarną na miejscu.

W poniedziałek nad ranem w Turcji doszło do potężnego trzęsienia ziemi. Jego siła dochodziła do 7,8 stopnia w skali Richtera. Epicentrum wstrząsów znalazło się w odległości ok. 30 km od miasta Gaziantep, blisko granicy z Syrią. Zniszczeniu uległy setki budynków, tysiące osób straciło dach nad głową.

– Dwie trzecie ludzi w północno-zachodniej Syrii mieszka w niekompletnych lub niewykończonych budynkach, dlatego byli najbardziej narażeni na skutki trzęsienia. Wczoraj otrzymałem plik z wymienionymi 65 osobami, które zmarły i zostały udokumentowane imiennie, oprócz tysięcy rannych. Nadal jest wiele rodzin, które leżą w gruzach. Zginął mój kuzyn, jego żona i trójka dzieci, zginęli też moi trzej kolejni kuzyni, jest też wielu rannych – mówi doktor Mansour Alatrash, syryjski lekarz od pięciu lat współpracujący z Polską Misją Medyczną w zakresie pomocy uchodźcom.

Turecka agencja humanitarna AFAD poinformowała, że w wyniku trzęsienia ziemi zginęło 2 921 osób. W Syrii zginęły co najmniej 1 444 osoby. Służby ratunkowe, wolontariusze, a nawet sąsiedzi ryzykują własne życie, niosąc pomoc poszkodowanym. Cały czas trwa walka z czasem, ludzie uwięzieni są pod gruzami. Nad ranem w Turcji doszło do kolejnego wstrząsu, cały czas są też odczuwalne wstrząsy wtórne.

– Obecnie w Idlib nasi przyjaciele pracują nad wydobyciem spod gruzów budynków ofiar trzęsienia, którzy do wczoraj żyli w bardzo złych warunkach, a obecnie znalazły się w tragicznym położeniu i potrzebują natychmiastowej pomocy. Polska Misja Medyczna pozostaje w stałym kontakcie z lokalnymi partnerami, z którymi współpracuje od 2017 roku zapewniając pomoc medyczną i protezy dla kobiet i dzieci. – mówi Małgorzata Olasińska-Chart z Polskiej Misji Medycznej.

Wszystkie środki ze zbiórki zostaną przekazane Polskiej Misji Medycznej, na pomoc humanitarną ofiarom kataklizmu. Już teraz na miejscu katastrofy są polscy strażacy i przedstawiciele organizacji humanitarnych. Również możesz pomóc ofiarom trzęsienia ziemi, wpłacając pieniądze bezpośrednio na zbiórkę na portalu Pomagam.pl

Linki do zbiórki: https://pomagam.pl/trzesienie-ziemi

Pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Trwa zbiórka Fundacji Pomagam.pl dla Polskiej Misji Medycznej Reviewed by on . Wczoraj w południe świat obiegły dramatyczne informacje o potężnym trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii! Z godziny na godzinę rośnie bilans ofiar. Wiele osób wciąż Wczoraj w południe świat obiegły dramatyczne informacje o potężnym trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii! Z godziny na godzinę rośnie bilans ofiar. Wiele osób wciąż Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top