czwartek, 30 listopad 2023, 09:22

Strona główna » WYDARZENIA » gospodarka » Zachodniopomorska KAS zamknęła dwa nielegalne salony gier
Zachodniopomorska KAS zamknęła dwa nielegalne salony gier

Zachodniopomorska KAS zamknęła dwa nielegalne salony gier

czwartek, 16 marca 2023, 20:15 Kategoria: gospodarka, kronika zdarzeń, REGION
  • Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego (ZUCS) zabezpieczyli automaty w szczecińskich nielegalnych salonach gier.
  • Zabezpieczyliśmy prawie 44 tys. zł (w złotówkach, euro i dolarach).
  • Urządzanie i prowadzenie gier hazardowych bez zezwolenia lub koncesji jest przestępstwem.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z ZUCS zamknęli dwa nielegalne salony gier w Szczecinie. Oba punkty mieściły się w centrum miasta. W trakcie działań zatrzymaliśmy jedną osobę, którą po przesłuchaniu zwolniono. Wspierali nas policjanci ze szczecińskich komisariatów.

Zabezpieczyliśmy osiem automatów do gier hazardowych, trzy telefony, laptop, rejestrator monitoringu oraz trzy przenośne nośniki pamięciowe do gier. Funkcjonariusze zatrzymali również gotówkę – 34.353,10 zł, 1.890 EUR i 100 USD.

Urządzanie i prowadzenie gier hazardowych bez zezwolenia lub koncesji jest przestępstwem, za które grozi jej teraz wysoka kara finansowa, kara pozbawienia wolności albo obie kary łącznie. Maksymalna kara finansowa może wynosić nawet 28.890.040 zł.

Przypominamy, że odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach.  Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 12.039,60 zł do 4.815.084 zł.

Hazard jest szczególnie niebezpieczny dla młodych ludzi ponieważ są bardziej podatne na uzależnienie od hazardu. Dlatego miejsca, w których urządzane są gry hazardowe nie są przeznaczone dla niepełnoletnich osób. Uzależnienie takie jest chorobą, której skutki dotykają nie tylko graczy, ale także ich rodziny i najbliższych.

Aby uświadamiać młodych ludzi o konsekwencjach nielegalnego hazardu, uzależnieniu od niego, do młodzieży klas 7 i 8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych kierujemy akcję edukacyjną „Hazard? Nie daj się wciągnąć! Pracownicy i funkcjonariusze KAS bezpłatnie przeprowadzą lekcje we wszystkich szkołach, które zgłoszą taka chęć. Więcej informacji na stronie

https://www.gov.pl/web/kas/hazard-nie-daj-sie-wciagnac

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

 

Zachodniopomorska KAS zamknęła dwa nielegalne salony gier Reviewed by on . Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego (ZUCS) zabezpieczyli automaty w szczecińskich nielegalnych salonach gier. Zabezpieczyliśmy prawie 4 Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego (ZUCS) zabezpieczyli automaty w szczecińskich nielegalnych salonach gier. Zabezpieczyliśmy prawie 4 Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top