piątek, 1 grudzień 2023, 02:06

Strona główna » WYDARZENIA » gospodarka » Pseudoleki, narkotyki i podrabiana odzież – to sprowadzamy do Polski lub wysyłamy dalej
Pseudoleki, narkotyki i podrabiana odzież – to sprowadzamy do Polski lub wysyłamy dalej

Pseudoleki, narkotyki i podrabiana odzież – to sprowadzamy do Polski lub wysyłamy dalej

środa, 05 kwietnia 2023, 19:40 Kategoria: gospodarka, REGION, społeczeństwo
  • W I kwartale br. zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) skontrolowała prawie 2,6 tys. przesyłek przychodzących do Polski z państw trzecich i wysyłanych do państw spoza Unii Europejskiej.
  • KAS zatrzymała nielegalne produkty w przesyłkach pocztowych o wartości prawie 120 tys. zł.
  • Zatrzymaliśmy m.in. pseudoleki, narkotyki, podrabianą odzież.

Mieszkańcy woj. Zachodniopomorskiego chętnie robią zakupy na zagranicznych portalach sprzedażowych. W I kwartale br. funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Skarbowego pełniący służbę w Miejscu Wyznaczonym przy Poczcie Polskiej skontrolowali 2.598  przesyłek przychodzących do Polski z poza Unii Europejskiej i wysyłanych z Polski poza Unię Europejską. Skontrolowaliśmy. To prawie 20 % przesyłek wchodzących na teren Polski (z 11.147 przesyłek) i ok. 2 % przesyłek wychodzących (z 18.408).

Zatrzymaliśmy:

  • pseudoleki – 514 szt. o wartości 7.564 zł;
  • narkotyki – 7,8 g substancji psychotropowych, 29 g ziela konopi niewłóknistych powyżej 10 % THC i THCA;
  • podrabianą odzież – 238 szt. o wartości 95 902 zł;
  • podrabiane czapki – 7 szt. o wartości 6.300 zł;
  • podrabiane zegarki – 2 szt. o wartości 3.000 zł;
  • podrabiane lampki – 37 szt. o wartości 2.220 zł;
  • podrabiane klocki – 6,13 kg o wartości 2.850 zł.

Łączna wartość wszystkich ujawnień wynosi 119 676 zł.

Nielegalne leki sprowadzane są z Hongkongu i Indii. Narkotyki (substancje psychotropowe i ziele konopi) znaleźliśmy w dwóch przesyłkach, które nadano w Wielkiej Brytanii. Żadna z tych przesyłek nie miała wskazanych danych nadawcy. Nadawcy deklarowali, że w przesyłkach znajdują się suplementy diety lub…plakaty. Wszystkie przesyłki z podrabianą odzieżą nadawana były w Chinach.

Zatrzymaliśmy też dwie przesyłki nadane przez mieszkańca Szczecina. Odbiorcy w Wlk. Brytanii (osoby prywatne) mieli otrzymać podrabianą odzież o wartości 95.902 zł. W przesyłkach znajdowały się 283 szt. różnej odzieży – skarpety, legginsy, bluzy, dżinsy, komplety bielizny, swetry, t-shrity, spodnie dresowe i koszulki 10 znanych marek.

binary comment

Małgorzata Brzoza

Rzeczniczka prasowa

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Pseudoleki, narkotyki i podrabiana odzież – to sprowadzamy do Polski lub wysyłamy dalej Reviewed by on . W I kwartale br. zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) skontrolowała prawie 2,6 tys. przesyłek przychodzących do Polski z państw trzecich i wys W I kwartale br. zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) skontrolowała prawie 2,6 tys. przesyłek przychodzących do Polski z państw trzecich i wys Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top