czwartek, 30 listopad 2023, 08:00

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Wielkanocne warsztaty plastyczne w miejskiej bibliotece publicznej
Wielkanocne warsztaty plastyczne w miejskiej bibliotece publicznej

Wielkanocne warsztaty plastyczne w miejskiej bibliotece publicznej

sobota, 08 kwietnia 2023, 15:35 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

5 i 6 kwietnia 2023 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się „Wielkanocne warsztaty plastyczne”. Zajęcia, które odbyły się w środowe popołudnie dedykowane były dzieciom i młodzieży, natomiast te w czwartkowy poranek skierowaliśmy do seniorów.

W zajęciach uczestniczyli członkowie Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzyzdrojach wraz z opiekunami oraz członkowie Klubu Senior + Międzyzdroje prowadzony przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

W świątecznej atmosferze nasi goście tworzyli kolorowe pisanki ze styropianu ozdabiając je wielokolorowymi elementami zdobniczymi.Kolorowe elementy jak cekiny, wstążki, ozdobne koraliki czy kwiatki sprawiły, że stworzone prace były efektowne i oryginalne.

Wielkanocne jajka czy zające przyozdobione sznurkiem i tasiemkami wymagały nie lada wysiłku. Efekty pracy były jednak znakomite.Tworzyliśmy także baranki wielkanocne z papieru tekturowego, przyozdabiając je włóczką, kolorowym filcem oraz popcornem.

Uczestnicy wykonywali również świąteczne ozdoby własnego pomysłu. Każdy z przybyłych gości dekoracje, którą stworzył mógł zabrać do domu, aby  wprowadzić świąteczny klimat.Wszyscy biorący udział w zajęciach na zakończenie warsztatów zrobili wspólne zdjęcie ze swoimi pracami.

Miłą niespodzianką dla bibliotekarzy były upominki, które otrzymali od uczestników  wielkanocnych warsztatów plastycznych i przybyłych gości.

Część materiałów plastycznych na warsztaty zakupił Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2023 r. na działania profilaktyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane przy Bibliotece w Międzyzdrojach.

Wielkanocne warsztaty plastyczne w miejskiej bibliotece publicznej Reviewed by on . 5 i 6 kwietnia 2023 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się „Wielkanocne warsztaty plastyczne”. Zajęcia, które odbyły się w środowe p 5 i 6 kwietnia 2023 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się „Wielkanocne warsztaty plastyczne”. Zajęcia, które odbyły się w środowe p Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top