czwartek, 30 listopad 2023, 07:53

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Zachodniopomorska KAS zamknęła nielegalny salon gier
Zachodniopomorska KAS zamknęła nielegalny salon gier

Zachodniopomorska KAS zamknęła nielegalny salon gier

piątek, 14 kwietnia 2023, 20:55 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION
  • Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS)  wspólnie z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zabezpieczyli komputery do gier w szczecińskim nielegalnym salonie gier.
  • Zabezpieczyliśmy 10 komputerów i 640 zł.
  • Urządzanie i prowadzenie gier hazardowych bez zezwolenia lub koncesji jest przestępstwem.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego wraz z policjantami z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zamknęli nielegalny salony gier w centrum Szczecina.

W lokalu zastaliśmy 3 osoby – prowadzącą lokal Ukrainkę i dwóch graczy. Wszyscy zostali przesłuchani. Zabezpieczyliśmy 10 komputerów wykorzystywanych do oferowania nielegalnych gier hazardowych, telefon komórkowy oraz 640 zł w gotówce.

Urządzanie i prowadzenie gier hazardowych bez zezwolenia lub koncesji jest przestępstwem, za które grozi jej teraz wysoka kara finansowa, kara pozbawienia wolności albo obie kary łącznie. Maksymalna kara finansowa może wynosić nawet 28.890.040 zł.

Przypominamy, że odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach.  Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 12.039,60 zł do 4.815.084 zł.

Hazard jest szczególnie niebezpieczny dla młodych ludzi ponieważ są bardziej podatne na uzależnienie od hazardu. Dlatego miejsca, w których urządzane są gry hazardowe nie są przeznaczone dla niepełnoletnich osób. Uzależnienie takie jest chorobą, której skutki dotykają nie tylko graczy, ale także ich rodziny i najbliższych.

Aby uświadamiać młodych ludzi o konsekwencjach nielegalnego hazardu, uzależnieniu od niego, do młodzieży klas 7 i 8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych kierujemy akcję edukacyjną „Hazard? Nie daj się wciągnąć! Pracownicy i funkcjonariusze KAS bezpłatnie przeprowadzą lekcje we wszystkich szkołach, które zgłoszą taka chęć. Więcej informacji na stronie

https://www.gov.pl/web/kas/hazard-nie-daj-sie-wciagnac

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Zachodniopomorska KAS zamknęła nielegalny salon gier Reviewed by on . Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS)  wspólnie z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zabezpieczyli komputery do gier w szcze Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS)  wspólnie z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zabezpieczyli komputery do gier w szcze Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top