wtorek, 6 czerwiec 2023, 12:16

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » „Przed kleszczami chrońmy się całe życie” – spotkanie z Agnieszką Wesołowską
„Przed kleszczami chrońmy się całe życie” – spotkanie z Agnieszką Wesołowską

„Przed kleszczami chrońmy się całe życie” – spotkanie z Agnieszką Wesołowską

środa, 19 kwietnia 2023, 18:25 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, społeczeństwo, zdrowie

18 kwietnia 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbył się wykład pt. „Powitaj wiosnę bezkleszczowo: jak i dlaczego warto chronić przed kleszczami siebie, swoich bliskich i swoje zwierzęta?” poprowadzony przez dziennikarkę i pisarkę Agnieszkę Wesołowską.

W 2018 r. założyła na FB stronę „Pani syn udaje”, na którym publikuje tematykę dotyczącą chorób przenoszonych przez kleszcze, profilaktyki i sposobów leczenia. Głównym powodem założenia tej strony była choroba syna, który ma zdiagnozowany zespół chorób odkleszczowych.

W czasie spotkania mogliśmy dowiedzieć się o rodzajach tego typu chorób, jak należy chronić się przed kleszczami. Okazuje się, że wiele roślin ma właściwości odstraszające kleszcze. Ważne jest, aby nie szukać porad w Internecie tylko fachowej, lekarskiej pomocy.

Leczenie chorób odkleszczowych nie jest łatwe i szybkie ale niejednokrotnie może przynieść zadowalające efekty.

Organizatorami spotkania byli: Nadmorski Uniwersytet Trzeciego Wieku  oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach.

 

„Przed kleszczami chrońmy się całe życie” – spotkanie z Agnieszką Wesołowską Reviewed by on . 18 kwietnia 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbył się wykład pt. „Powitaj wiosnę bezkleszczowo: jak i dlaczego warto chronić przed kl 18 kwietnia 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbył się wykład pt. „Powitaj wiosnę bezkleszczowo: jak i dlaczego warto chronić przed kl Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top