czwartek, 30 listopad 2023, 09:05

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Wieczór poezji pt. „Nic dwa razy” w międzyzdrojskiej bibliotece
Wieczór poezji pt. „Nic dwa razy” w międzyzdrojskiej bibliotece

Wieczór poezji pt. „Nic dwa razy” w międzyzdrojskiej bibliotece

niedziela, 23 kwietnia 2023, 15:46 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

20kwietnia 2023 r. w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach odbył się wieczór poezji pt. „Nic dwa razy”. Spotkanie poświęcone było twórczości znakomitej polskiej poetki, felietonistki oraz laureatki Nagrody Nobla Wisławy Szymborskiej w związku z setną rocznicą jej urodzin.

Na początku spotkania międzyzdrojski zespół śpiewaczy „Fale” pod kierunkiem Andrzeja Lubczyńskiego zaprezentował utwór „Nic dwa razy” do słów Wisławy Szymborskiej. Bibliotekarze Honorata Bagrowska i Szymon Głod także przeczytali dwa wiersze naszej poetki.

Przybyli goście mieli również przyjemność wysłuchania wierszy poetki w interpretacji uczniów ze Szkoły Podstawowej nr1 w Międzyzdrojach pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego Katarzyny Kowalczyk-Błocian. Młodzież z wielkim zaangażowaniem podeszła do twórczości autorki, z satysfakcją słuchało się ich wystąpień.

Wiersze przeczytali: Małgorzata Borońska, Maja Duszyńska, Julia Kowalczyk, Maria Lewandowska, Hanna Wołkow, Julia Zwierzchowska, a także Mateusz Duczmański. Nie zabrakło również stałego punktu wieczoru, czyli prezentacji utworów poetyckich i prozy przez mieszkańców naszej gminy.

Mieliśmy przyjemność wysłuchać: Marianny Kargul, Krystyny Rycombel, Urszuli Jabłońskiej oraz Ewy Walkowiak.

Na zakończenie międzyzdrojski zespół śpiewaczy „Fale” przedstawił aranżacje takich utworów: „Ja do lasu nie pojadę”, „W cieniu rajskiego drzewa”, „Bije mama”, „To i hola”, czy „Złota kareta”. Widownia bawiła się znakomicie.

Spotkanie zakończyło się tradycyjnie, czyli wspólnymi zdjęciami z uczestnikami. Bibliotekarze zapraszają na kolejny wieczór poezji z oprawą muzyczną, który odbędzie się już jesienią.

Wieczór poezji pt. „Nic dwa razy” w międzyzdrojskiej bibliotece Reviewed by on . 20kwietnia 2023 r. w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach odbył się wieczór poezji pt. „Nic dwa razy”. Spotkanie poświęcone było twórczośc 20kwietnia 2023 r. w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach odbył się wieczór poezji pt. „Nic dwa razy”. Spotkanie poświęcone było twórczośc Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top