czwartek, 30 listopad 2023, 08:44

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Podsumowanie projektu „Jedzenie zbliża ludzi – rodzinne warsztaty kulinarne”
Podsumowanie projektu „Jedzenie zbliża ludzi – rodzinne warsztaty kulinarne”

Podsumowanie projektu „Jedzenie zbliża ludzi – rodzinne warsztaty kulinarne”

czwartek, 27 kwietnia 2023, 19:34 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka, społeczeństwo

Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina” na realizację projektu „Jedzenie zbliża ludzi – rodzinne warsztaty kulinarne” otrzymało dofinansowanie z Programu Marszałkowskiego „Społecznik” na lata 2022 – 2024 w kwocie 5 tys. złotych.

Program został zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. W ramach projektu zostały zakupione: kuchenka z piekarnikiem, artykuły spożywcze oraz opłaciliśmy obsługę księgową. Jako wkład własny wykazaliśmy pracę czterech wolontariuszy.

 

W lutym i w marcu 2023 w Wiklinie w Wapnicy oraz w międzyzdrojskiej Bibliotece odbyły się 3 rodzinne warsztaty kulinarne: „Wspólnie gotujemy barszcz ukraiński”, „Nie marnujemy żywności – młodzieżowe sałatki i zdrowe przekąski” oraz „Pierniczkowe pisanki polsko – ukraińskie”.

4 kwietnia 2023, w ramach projektu, zorganizowaliśmy dodatkowe warsztaty zdobienia pierników dla dzieci, które przyjechały do Domu Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach.

W realizację projektu włączyli się członkowie Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina”, Koła Gospodyń Wiejskich „Wiklina” w Wapnicy, międzyzdrojscy bibliotekarze oraz społeczność ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy.

Celem projektu było m.in. wsparcie i promowanie inicjatyw mieszkańców oraz wzmacnianie integracji lokalnej z uchodźcami z Ukrainy. Podczas warsztatów pokazano, że wspólne przygotowywanie posiłków pomaga w budowaniu dobrych relacji międzyludzkich, zacieśnia więzi i ułatwia wpajanie najmłodszym odpowiednich nawyków żywieniowych.

Jednak najważniejsze były śmiechy i niekończące się rozmowy uczestników przy stole. Wspólne gotowanie, biesiadowanie zamieniło się w ciekawą lekcję kulinarną dla całych rodzin. Serdecznie dziękujemy wszystkich wolontariuszom za pomoc i uczestnikom za obecność i udział w warsztatach.

Projekt realizowany jest w ramach „Programu Społecznik 2022-2024”. Program został zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

@PomorzeZachodnie@PomorzeZachodnieNews#PomorzeZachodnie, #ProgramSpołecznik, #społecznik, #KARR.

 

 

Podsumowanie projektu „Jedzenie zbliża ludzi – rodzinne warsztaty kulinarne” Reviewed by on . Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina” na realizację projektu „Jedzenie zbliża ludzi – rodzinne warsztaty kulinarne” otrzymało dofinansowanie z Programu Marsz Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina” na realizację projektu „Jedzenie zbliża ludzi – rodzinne warsztaty kulinarne” otrzymało dofinansowanie z Programu Marsz Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top