wtorek, 6 czerwiec 2023, 11:15

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Koncert i warsztaty muzyczne zespołu Osada Pieśni Grodno
Koncert i warsztaty muzyczne zespołu Osada Pieśni Grodno

Koncert i warsztaty muzyczne zespołu Osada Pieśni Grodno

środa, 10 maja 2023, 18:40 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka, społeczeństwo

8 maja 2023 r. w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach w ramach Tygodnia Bibliotek odbył się koncert i warsztaty muzyczne zespołu Osada Pieśni Grodno.

Osada Pieśni Grodno to zespół muzyczny łączący pokolenia, który wykonuje muzykę tradycyjną o korzeniach słowiańskich. Grupa składa się z dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów mieszkających w okolicznych miasteczkach i wsiach.

Podczas koncertu zespół zaprezentował pieśni m.in. „Lipkę”, „Oj, siadaj, siadaj”, „To i hola ho la la”, a także „Mazury” w autorskich aranżacjach z użyciem instrumentów współczesnych i tradycyjnych. Do wykonania kilku utworów zaangażowano publiczność. Nie obyło się bez bisu, który został zaśpiewany wspólnie z przybyłymi gośćmi.

Dyrektorka artystyczna Osady Pieśni Grodno, Pani Małgorzata Opaluch entuzjastycznie opowiadała o pracy zespołu oraz jego dorobku, niejednokrotnie podkreślając, że zespół składa się z amatorów o wielkiej pasji. Grupę łączy umiłowanie tradycyjnych technik śpiewu – śpiewu białym głosem.

Członkowie zespołu regularnie spotykają się na warsztatach, podczas których doskonalą umiejętności śpiewacze. Uczestnictwo w próbach to również okazja do rozpoczęcia gry na instrumentach lub jej kontynuacji.

Z okazji 5-lecia zespołu, wspólnie z publicznością zaśpiewano „Sto lat” oraz „Mnohaja leta”. Każdy członek zespołu Osada Pieśni Grodno został obdarowany upominkiem w postaci róży oraz albumu pt. „Międzyzdrojskie inspiracje”, który zawiera niezwykłą twórczość artystyczną mieszkańców gminy Międzyzdroje.

Osada Pieśni Grodno zaprasza wszystkie chętne osoby do dołączenia do zespołu. Bezpłatne spotkania odbywają się w każdy poniedziałek w godz. 17.00 -19.00 w Centrum Współpracy Międzynarodowej Grodno 1C koło Międzyzdrojów

Koncert i warsztaty muzyczne zespołu Osada Pieśni Grodno Reviewed by on . 8 maja 2023 r. w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach w ramach Tygodnia Bibliotek odbył się koncert i warsztaty muzyczne zespołu Osada Pie 8 maja 2023 r. w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach w ramach Tygodnia Bibliotek odbył się koncert i warsztaty muzyczne zespołu Osada Pie Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top