poniedziałek, 25 wrzesień 2023, 05:46

Strona główna » REGION » Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało [zdjęcia, film]
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało [zdjęcia, film]

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało [zdjęcia, film]

czwartek, 08 czerwca 2023, 20:46 Kategoria: REGION, religia, społeczeństwo

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwanego w tradycji ludowej: Boże Ciało, ściśle związane jest z procesją z Najświętszym Sakramentem po ulicach miast i wsi. Zatrzymuje się ona kolejno przy czterech ołtarzach, gdzie odczytywane są fragmenty Ewangelii, które związane są tematycznie z Eucharystią. W tym szczególnym dniu także w Kamieniu Pomorskim ulicami miasta przeszła procesja, w której uczestniczyło wielu wiernych, w tym także turystów i wczasowiczów. Procesja zakończyła się Mszą świętą w amfiteatrze nad Zalewem Kamieńskim. Tradycyjnie po procesji wierni zabierali ze sobą symboliczne gałązki brzozy na znak szczęścia i obfitości dla siebie i swoich rodzin na cały rok.

W niezwykły sposób piękno tego wyjątkowego święta wyraził nieżyjący już ks. Józef Tischner słowami: „W Eucharystię i poprzez Eucharystię dokonuje się coś istotnego: Bóg staje się nieustannie naszym Bogiem. On nasz, a my Jego. Niezwykłe doświadczenie Miłości staje się udziałem każdego, kto wchodzi w komunię z Bogiem. Stajemy wobec perspektywy odzyskania świata. Nasz świat nabiera nowego sensu (…). Gdy wraca Miłość, świat jakby na nowo się zaczyna”.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało [zdjęcia, film] Reviewed by on . Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwanego w tradycji ludowej: Boże Ciało, ściśle związane jest z procesją z Najświętszym Sakramentem po ulicach m Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwanego w tradycji ludowej: Boże Ciało, ściśle związane jest z procesją z Najświętszym Sakramentem po ulicach m Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top