poniedziałek, 25 wrzesień 2023, 06:21

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » Kamieńska biblioteka w programie ,,BLISKO’’
Kamieńska biblioteka w programie ,,BLISKO’’

Kamieńska biblioteka w programie ,,BLISKO’’

poniedziałek, 12 czerwca 2023, 21:30 Kategoria: edukacja, Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka, POWIAT, społeczeństwo

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim  została zakwalifikowana do udziału w programie dotacyjnym BLISKO.

Konkurs dotacyjny BLISKO jest ważnym elementem Narodowego Programu Rozwoju  Czytelnictwa 2.0. Służy podnoszeniu kompetencji pracowników bibliotek, rozwijaniu lokalnych partnerstw, włączaniu nowych środowisk i aktywizację lokalnych społeczności w działania na rzecz upowszechniania czytelnictwa. Celem konkursu jest wzmocnienie roli bibliotek publicznych jako „trzeciego miejsca” – lokalnego ośrodka życia społecznego, stanowiącego centrum dostępu do kultury i wiedzy, integrującego społeczność, oferującego nie tylko najnowsze pozycje książkowe, ale również dostęp do Internetu, komputerów, audiobooków i e-booków.

Kwotę w wysokości 5,5 mln zł Narodowe Centrum Kultury przekaże 47 bibliotekom publicznym w 15 województwach na działania podejmowane w ramach konkursu BLISKO (2023-2024), stanowiącego element Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Kamieńska biblioteka w programie ,,BLISKO’’ Reviewed by on . Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim  została zakwalifikowana do udziału w programie dotacyj Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim  została zakwalifikowana do udziału w programie dotacyj Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top